Aglomeracja

Sprzęt dla szpitali i stacji pogotowia w Wielkopolsce na walkę z koronawirusem

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN/tab

Blisko 230.000 sztuk środków ochrony osobistej oraz ponad 6.000 litrów płynu do dezynfekcji trafia właśnie do Wojewódzkich Szpitali Zespolonych w Kaliszu, Koninie i Lesznie, Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie, do Szpitala Specjalistycznego w Pile, Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii oraz SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. 

Środki zostają przekazane w ramach wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego z magazynów w Poznaniu. To kolejna transza wsparcia zapowiedzianego przez Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego w pierwszej fazie epidemii koronawirusa, głównie z myślą o pracownikach wielkopolskich placówek ochrony zdrowia.

Tym razem środki ochrony osobistej to w szczególności blisko 158.000 masek FFP2, FFP3 oraz chirurgicznych, 7.420 kombinezonów ochronnych oraz 62.000 rękawiczek lateksowych.

Wcześniej, w połowie kwietnia tego roku w ramach marszałkowskiej dostawy 500.000 maseczek chirurgicznych i 80.000 maseczek FFP2/N95 trafiło do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, szpitali wojewódzkich w Poznaniu, Koninie, Kaliszu i Lesznie, a także do szpitala powiatowego w Pile. Placówki wojewódzkie otrzymały wtedy także 8.000 przyłbic.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN/tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz