Aglomeracja POZnań

WIR – Warta, Inicjatywa, Rozwój

Leszek Sowiński w kajaku nad brzegiem Warty  Foto:

Leszek Sowiński w kajaku nad brzegiem WartyDo konkursu Partnerstwa Na rzecz Warty zgłoszono prawie pół tysiąca haseł, które do końca listopada zarejestrowano na stronie internetowej www.dorzeczni.pl. Jury wybrało propozycję autorstwa pana Leszka Sowińskiego: WIR – Warta/ Inicjatywa/ Rozwój.

Przez ponad 2 miesiące mieszkańcy Poznania i okolic mogli nadsyłać swoje propozycje nazwy projektu wprowadzanego przez Partnerstwo Na rzecz Warty. Członkowie Partnerstwa – Urząd Miasta Poznania, holenderskie firmy KuiperCompagnons i DHV oraz szwedzki inwestor, spółka SwedeCenter, zamierzają w przyszłym roku stworzyć kompleksowy plan rozwoju rzeki Warty, który pozwoli mądrze inwestować w jej zasięgu i zwiększy szanse na powrót Poznania nad rzekę.

Zwycięzca odebrał główną nagrodę konkursu – kajak turystyczny z wyposażeniem nad brzegiem Warty, na terenie przyszłego osiedla Portowo we wtorek 13 grudnia br. Jak się okazuje interesuje się on tematyką rzeczną nie tylko z racji swego zawodu, ale od wielu lat jest także zapalonym kajakarzem. Jury konkursu uznało, iż jego propozycja najtrafniej odzwierciedla charakter zainicjowanego przez Partnerstwo projektu. Pierwsza część nazwy – „WIR” kojarzy się z czymś dynamicznym i wciągającym, czymś co stanowi oś dla wszystkiego wokół, natomiast jej rozwinięcie „Warta/ Inicjatywa/ Rozwój” doskonale opisuje cele powołanego we wrześniu Partnerstwa.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz