K U L T U R A

Wiosna tuż tuż! Muzyczna wiosna

Monika Brodka  Foto: Monika Brodka

Monika Brodka Foto: Monika BrodkaZima powinna już dać za wygraną – prawda? Czas ogłosić nadejście wiosny! Póki co muzycznej, ale być może przyspieszy to nadejście również słonecznych, cieplejszych dni. Pierwszy koncert w ramach Koncertowej Wiosny, organizowanej przez Agencję Go Ahead, już 4 marca!

Pierwszy na tej wiosennej scenie pojawi się zespół White Lies. To jedna z najważniejszych formacji młodego pokolenia na brytyjskiej scenie rockowej. Koncert w Klubie Eskulap promować będzie nowy album Ritual.

Kolejnym koncertem będzie występ Moniki Brodki. Usłyszymy na żywo między innymi materiał z doskonałej płyty Granda. Z pewnością warto wybrać się do Eskulapa.

W klubie Pod Minogą natomiast zagrają muzycy formacji Sorry Boys. Ta grupa również promować będzie swój nowy album Hard Working Classes.

Kilka dni później, odbędzie się ponownie w Eskulapie, kolejny koncert. Tym razem usłyszeć będzie można grupę Jaga Jazzist. Ten norweski kolektyw wystąpi 23 marca.

Pod koniec marca w klubie Eskulap zagra Happysad. Z pewnością usłyszymy utwory z wydanego w 2009 czwartego albumu Mów Mi Dobrze. Liczymy również na nowości.

Fanów Comy z pewn0ścią zainteresuje solowy projekt wokalisty tej grupy, Piotra Roguckiego. Promując swój album wystąpi 2 kwietnia w klubie Eskulap.

Kilka dni później, odbędzie się chyba największe, choćby ze względu na ilość publiczności, wydarzenie Muzycznej Wiosny. W Arenie zaprezentuje się grupa Archive.  Będzie to specjalny koncert, w ramach którego Brytyjczycy wykonają swoje największe przeboje w specjalnych orkiestrowych aranżacjach! Zespołowi towarzyszyć będzie poznańska orkiestra L’Autunno!

Oto pełna lista Koncertowej Wiosny:

MARZEC

04.03 – White Lies – Eskulap
12.03 – Monika Brodka – Eskulap
16.03 – Sorry Boys – Pod Minogą
23.03 – Jaga Jazzist – Eskulap
24.03 – Paula I Karol – Pod Minogą
27.03 – Happysad – Eskulap
30.03 – Black Tapes – Pod Minogą

KWIECIEŃ

02.04 – Piotr Rogucki – Eskulap
12.04 – Archive Orchestral – Arena
14.04 – O.S.T.R. – Eskulap
09.05 – Beatsteaks – Eskulap

Bilety na poszczególne występy można kupować w CIM, Rock Long Lucku, Gazeta Cafe, Carton Shopie oraz na bilety24.pl, eventim.pl, ticketpro.pl.

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz