K U L T U R A

Wiosna Ery Jazzu

Era Jazzu  Foto: materiały prasowe

Motywem przewodnim wiosennego festiwalu Ery Jazzu ( 12-14.04.2019) jest muzyka Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. W pięćdziesiątą rocznicę jego tragicznej śmierci, galowym koncertem „ Czas Komedy ” składamy hołd wybitnemu artyście. Muzycznym dopełnieniem jest projekt, jaki przygotowali poznańscy muzycy młodego pokolenia (m.in. Piotr Scholz, Kacper Smoliński). Koncert obudowany będzie jubileuszową edycją książki „Czas Komedy”, radiowym słuchowiskiem oraz multimedialna projekcją. Sensacją jest udział w koncercie słynnej grupy Radio String Quartet, która na poznański koncert przygotowała specjalny program „ Komeda & More” obejmujący m.in. kompozycje Krzysztofa Komedy w opracowaniu kwartetu wiedeńskich kameralistów.

Galowym wydarzeniem festiwalu będzie, jedyny w Polsce, koncert norweskiej wokalistki Rebekki Bakken.

Rebekka Bakken – rekomenduję wokalistkę Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu – nie jest emisariuszką skandynawskiego jazzu, ale najznamienitszym przykładem artystki, która rozwijając swój talent potrafiła doskonale zaistnieć na hermetycznym rynku śpiewających jazz dam. Jest melancholijnie ujmująca jak Marianne Faithfull, jazzująca jak Diana Krall, charyzmatyczna jak Joni Mitchell i folkowo przekonująca jak Norah Jones.

Wiosenna Era Jazzu rozpocznie się – jak w tradycji tej imprezy – klubowym koncertem Afroistic Trio- senegalskiego wirtuoza gitary i charyzmatycznego wokalista Herve’a Samba, amerykańskiego basisty Reggie’go Washingtona oraz mistrz instrumentów perkusyjnych Ulri Yul Edorha. Funkowe i afrykańskie brzmienie jazzu w rozbudowanej skomplikowanymi fakturami zabawie wraz z oczywistym odniesieniem do tradycji oraz stylistyki nowoczesnego funky i współczesnego jazzu.

Projekt realizowany jest przy współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miastem Poznań.

Era Jazzu : Aquanet Jazz Festival

Afroistic Trio, Blue Note Poznań, 12.04.2019, godz.20:00
Czas Komedy/ Radio String Quartet, CK Zamek Poznań, 13.04. 2019, godz.19:00
Rebekka Bakken, Aula UAM, 14.04.2019,godz.19:00

Bilety 80-150

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz