Sport

Wielkopolskie derby na Golęcinie

PSŻ Poznań - Polonię Bydgoszcz 50:40 - Poznań 14.04.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
PSŻ Poznań - Polonię Bydgoszcz 50:40 - Poznań 14.04.2019 r.

W niedzielę, 26 maja, stadion na Golęcinie będzie świadkiem derbów regionu. Przeciwnikiem Power Duck Iveston PSŻ Poznań będzie Stainer Unia Kolejarz Rawicz.

Emocji z całą pewnością nie zabraknie! Dla podopiecznych trenera Tomasza Bajerskiego potyczka z rawiczanami będzie pierwszą po dosyć długiej przerwie. Niekorzystne prognozy pogody storpedowały rozegranie w pierwotnych terminach spotkań z Wilkami Krosno i Speedway Wandą Kraków. Jak sam podkreśla opiekun poznańskich żużlowców, kilkutygodniowa rozłąka ze speedwayem nie powinna stanowić większego problemu dla aktualnej formy żużlowców “zawodnicy startują na co dzień również w innych ligach, część dodatkowo korzysta z zaproszeń na towarzyskie imprezy – mają zatem okazje do regularnych starów”.

Goście z południa regionu, to zespół złożony przede wszystkim z młodych zawodników, stanowiących zaplecze kadrowe ekstraligowej Unii Leszno. Rawicką młodzież wspiera największa aktualna “gwiazda” w zespole – doświadczony Damian Baliński. Derby zawsze rządzą się swoimi prawami, jednak każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo popularnych poznańskich “Skorpinów” byłoby sporą niespodzianką.

Trener Tomasz Bajerski asygnował nastepujący skład:

9. David Bellego
10. Damian Dróżdż
11. Marcin Nowak
12. Eduard Krcmar
13. Marcel Kajzer
14. Michał Curzytek
15. Marek Lutowicz

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz