Aglomeracja

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka z nowym sprzętem medycznym

Centrum Zdrowia Dziecka  Foto: materiały prasowe

Powstające w Poznaniu Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka (WCZD) wyposażone będzie w wysokiej jakości sprzęt, głównie polskiej produkcji. Dostawca, firma Femed Nexo z Żywca zakończy dostawy łóżek w tegoroczną Wigilię.

W łóżkach zamontowane zostały chroniące przed upadkiem poręcze boczne, umieszczone na całej jego długości, a stała odległość pomiędzy nimi zapobiega przytrzaśnięciu palców czy dłoni. Co istotne z perspektywy najmłodszych pacjentów łóżko można opuścić do bardzo niskiej pozycji, dzięki czemu wchodzenie i schodzenie staje się bezpieczniejsze i zmniejsza się ryzyko upadków.

Każdy egzemplarz przekazany do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka został wyposażony w materace oraz liczne akcesoria tj. uchwyty kaczki, uchwyty na basen czy wieszaki kroplówki.

Zamówienie dla WCZD obejmuje również pięć ram ortopedycznych. Spośród przekazanych egzemplarzy 19 z nich posłuży jako łóżka wzmożonego nadzoru oraz łóżka do intensywnej terapii starszych dzieci. Zostały one doposażone w specjalne materace zmiennociśnieniowe i kliny pozycjonujące. Wszystkie łóżka wyposażone są w leże i sterowniki dostosowane do bardzo wczesnej mobilizacji pacjentów po operacji lub zabiegu. Wykonano je z użyciem antybakteryjnej technologii oraz w standardzie IPX6.

Parametr IP odnosi się do klasy wodoszczelności sprzętu. Standard IPX6 oznacza, że łóżka posiadają ochronę przed strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem przez co najmniej 3 minuty, a tym samym mogą być sterylizowane w centralnych sterylizatorniach. Tego rodzaju „automatyzacja” procesu dezynfekcji wydatnie ułatwienia pracę personelu szpitala oraz ogranicza rozprzestrzenianie się zakażeń – wyjaśnia Michał Grossy, menadżer produktu w Famed Żywiec. – Oczywiście kluczowym zasobem, dla sprawnego działania systemu ochrony zdrowia są lekarze, pielęgniarki i pozostały personel, ale funkcjonalność nowoczesnego sprzętu medycznego wydatnie ułatwia im wykonywanie codziennych zadań – dodaje.

Nowa siedziba WCZD posiada 7 kondygnacji oraz blisko 36 tys. m2 powierzchni użytkowej, na których znajdzie się ponad 2 tysiące pomieszczeń. Dla młodych pacjentów przygotowane zostaną jednoosobowe sale z węzłami sanitarnymi. Placówka przeznaczona będzie dla 354 dzieci i ich opiekunów.

Zgodnie z założeniami inwestycja przewiduje zastosowanie nowatorskich rozwiązań medycznych. W szpitalu znajdzie się pierwszy w Wielkopolsce SOR dziecięcy. W nowym WCZD funkcjonować będzie dziewięć oddziałów szpitalnych, a także poradnie specjalistyczne oraz dziecięcy oddział rehabilitacyjny, przeniesione z różnych lokalizacji Poznania. To najważniejsza inwestycja w historii samorządu województwa wielkopolskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz