Aglomeracja BizNews

Możesz wybrać elektryczną taksówkę!

Bolt  Foto: materiały prasowe

Bolt jeden z operatorów mobilności komunikacyjnej  wprowadził kategorię Green oraz XL.  Mieszkanki i mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać w aplikacji  elektrycznymi lub hybrydowymi taksówkami lub większymi autami, które pomieszczą do 6 pasażerów. Aby skorzystać z jednej z nowych kategorii wystarczy zamawiając przejazd wybrać odpowiednią ikonę przed potwierdzeniem przejazdu w aplikacji na smartfonie.

Uruchomienie nowych kategorii to kolejny krok platformy Bolt w rozwoju, a aplikacji dostępne są również miejskie hulajnogi oraz dostawy jedzenia z restauracji.

Nowe kategorie: Bolt Green – przejazdy elektrycznymi lub hybrydowymi autami w takiej samej cenie jak podstawowa kategoria,Bolt XL – przejazdy samochodami z 6 miejscami dla pasażerów.

Aktualnie Bolt oferuje w Poznaniu 5 kategorii przejazdów, w tym również Comfort i Protect. Mieszkańcy najczęściej korzystają z aplikacji w sobotnie wieczory, a przejazdy kończą się w centrum miasta, na przykład przy stacji kolejowej Poznań Główny. Średnio przejazdy trwają ok. 13 minut. Największy napiwek przyznany partnerskiemu kierowcy w 2021 wynosił 30 zł, a rekordzistka lub rekordzista odbył 723 przejazdy w ciągu 12 miesięcy.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz