Aglomeracja

Wielkopolska: dzisiaj 37 nowych zakażeń (aktualizacja 17:10)

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Niestety z powodu Covid-19 zmarła kolejna osoba. Potwierdzono także kolejne, nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

Z przykrością informujemy, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarła 47-letnia kobieta z powiatu jarocińskiego – poinformował Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

W Wielkopolsce mamy także 18 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To osoby w wieku od 26 do 89 lat z powiatów krotoszyńskiego (3 osoby), kaliskiego (6), ostrowskiego (1), leszczyńskiego (3), gostyńskiego (1) oraz pleszewskiego (4). Spośród nich 10 osób przebywa w szpitalach w Kaliszu. Poznaniu i Pleszewie. Pozostałe 8 osób jest poddanych kwarantannie bądź izolacji w domu. W naszym województwie do tej pory odnotowano 414 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 24 osoby zmarły, 6 osób wyzdrowiało.

AKTUALIZACJA (17:10) – W Wielkopolsce mamy 19 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

To osoby w wieku od 20 d0 71 lat z powiatów krotoszyńskiego (7 osób), pleszewskiego (3), kaliskiego (6), leszczyńskiego (2) oraz jarocińskiego (1). Do szpitala w Kliszu trafiły 3 osoby, a do szpitala w Poznaniu 1. Pozostałe zakażone osoby przebywają w izolacji domowej.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 433 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 24 osoby zmarły. 7 osób wyzdrowiało.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz