Aglomeracja

Szkoły zamknięte do 26 kwietnia, przedłużone zostały też inne obostrzenia

Szkoła w Kobylnicy została rozbudowana  Foto: UMiG Swarzędz

Szkoły zostają zamknięte na pewno do 26 kwietnia, a pozostałe obostrzenia galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów usługowych, a także utrzymane zostają ograniczenia dot. liczb osób w sklepach i kościołach przedłużone zostają do 19 kwietnia. 

Przedłużamy wszystkie regulacje przeciwko koronawirusowi, ponieważ , potwierdzają to eksperci zagraniczni i krajowi, że one działają dobrze” – powiedział Mateusz Morawiecki – na ten moment o jeden tydzień, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin teatrów, wszystkich tego typu miejsc, ale także zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług, o których mówiliśmy wczesnej.

Premier dodał, że dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach. Przedłużone zostaje do 26 kwietnia zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowych, a także ruch kolejowy międzynarodowy.

Podtrzymujemy również zamknięcie granic, sanitarne kontrole graniczne oraz obowiązkową kwarantannę – poinformował Premier – na najbliższe 20 dni zgodnie z prawem międzynarodowym, do 3 maja, zamknięte będą granice i obowiązywać będą te zasady, które obowiązywały do tej pory.

(PAP) mzk/ gb/ par/

Użyte w artykule zdjęcia: Lidl, UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz