Aglomeracja

Wielkopolska “Solidarność” za strajkiem w TVP

Siedziba TVP Poznań  Foto: TVP

Wielkopolska „Solidarność” popiera związkowe postulaty oraz planowany strajk pracowników Telewizji Polskiej. Planowane działania restrukturyzacji TVP polegać mają przede wszystkim na zlecaniu obowiązków wykonywanych przed obecnych pracowników osobom i firmom zewnętrznym, co ma obniżyć koszty działania publicznego nadawcy.

Na funkcjonowanie telewizji publicznej nie można patrzeć jedynie przez pryzmat zysków ekonomicznych. Ma ona do spełnienia misję, której istotą jest rzetelna informacja zapewniająca różnorodność przekazu oraz kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich. Telewizja publiczna powinna być forum dialogu różnych środowisk i grup społecznych, piszą związkowcy w liście popierającym protest.

Tymczasem propozycja Zarządu TVP sprowadza rolę telewizji publicznej do rangi pośrednika w przekazywaniu materiałów przygotowanych i opracowanych przez firmy outsourcingowe. Ten model funkcjonowania instytucji, na której funkcjonowanie składają się obywatele opłacający abonament jest nie do przyjęcia.

Siedziba TVP Poznań Foto: TVP

Siedziba Telewizji Polskiej w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz