Aglomeracja

Wielkopolska: nowe zakażenia w niedzielę – aktualizacja 17:35

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN/tab

Niestety niedzielny poranek przyniósł informację o śmierci kolejnego pacjenta poznańskiego szpitala zakaźnego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że mamy w całym województwie 11 kolejnych, potwierdzonych testami, przypadków zakażenia koronawirusem.

Mamy w całym kraju 207 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z godziny 10:00.

Potwierdzone przypadki dotyczą 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Według porannego raportu Ministerstwa Zdrowia w szpitalach w całej Polsce przebywają 2.434 osoby, na kwarantannie domowej – 131.888, a nadzorem epidemiologicznym jest objętych 39.157 osób. Wyzdrowiały 134 osoby.

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19, zmarł 71-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego – poinformował Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

Wśród osób, u których potwierdzono dzisiaj zakażenie koronawirusem jest 77-letnia kobieta z powiatu ostrzeszowskiego, która w stanie średnio ciężkim przebywa w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Także w szpitalach w Koninie, Poznaniu i Kaliszu przebywa trójka pacjentów, których stan zdrowia lekarze określają jako dobry bądź średnio dobry. To 76-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego, 71-letnia kobieta z powiatu ostrzeszowskiego oraz 29-letnia kobieta z powiatu jarocińskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Stan kolejnych osób jest dobry i wszyscy przebywają w swoich domach. Są to 37-letnia kobieta z powiatu kaliskiego, 24-letnia kobieta z powiatu kaliskiego, 59-letnia kobieta z powiatu gnieźnieńskiego, 50-letnia kobieta z powiatu pleszewskiego, 25-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego, 47-letnia kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i 19-letni mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Wszyscy mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Aktualizacja – 17:35
W Wielkopolsce odnotowano kolejnych 29 przypadków zakażeń. Głównym ogniskiem jest powiat krotoszyński, w którym potwierdzono kolejne 25 zachorowań. Są to osoby w wieku 29 – 94 lat. Większość z nich przebywa w szpitalu w Krotoszynie. Oprócz tego potwierdzono koronawirusa u 82. letniej mieszkanki powiatu szamotulskiego, 66. letniej mieszkanki powiatu konińskiego i 2 osoby z powiatu poznańskiego

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 275 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 14 osób zmarło. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6.155 osób, hospitalizowanych jest ogółem 109 osób, a poddanych izolacji lub kwarantannie są 11.714 osoby.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN/tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz