Aglomeracja

Wielkopolska: aż 94 nowe zakażenia!

Respirator  Foto: Walmed

Najwięcej w kraju nowych przypadków zakażenia w niedzielę, aż 94, potwierdzono w Wielkopolsce. Niestety zmarło też z powodu koronawirusa dwoje mieszkańców naszego województwa.

Mamy 370 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Osoby, u których potwierdzono dzisiaj zakażenie to mieszkańcy województw wielkopolskiego (94), śląskiego (57), lubuskiego (48), podkarpackiego (46), lubelskiego (40), łódzkiego (29), małopolskiego (29), mazowieckiego (8), opolskiego (6), pomorskiego (5), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

Najwięcej zakażonych w Wielkopolsce, bo aż 77 osób, to uczestnicy uroczystości weselnej zorganizowanej w powiecie rawickim. Wszystkie osoby zostały przebadane podczas drive-thru w Gostyniu i poddane leczeniu w warunkach izolacji domowej.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarli: 81-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego oraz 69-letnia kobieta, mieszkanka powiatu tureckiego – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3.230 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 185 osoby zmarły, a 2.262 wyzdrowiało.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Walmed

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz