Aglomeracja

Wielkopolska: 51 zakażeń koronawirusem, zmarły 4 osoby

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

O 270 osobach zakażonych koronawirusem w całej Polsce poinformowało Ministerstwo Zdrowia. W Wielkopolsce jest 51 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadków. Niestety zmarły też z powodu Covid-19 kolejne osoby.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie śląskim (66 osób), wielkopolskim (51), dolnośląskim (40), łódzkim (34), mazowieckim (25), małopolskim (21), opolskim (9), pomorskim (6), zachodniopomorskim (5), kujawsko-pomorskim (4), podkarpackim (4), lubelskim (2), podlaskim (2), świętokrzyskim (1).

Spośród osób zakażonych w Wielkopolsce jedna przebywa w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie i jedna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Pozostałe osoby są izolowane, w tym 14 kobiet z powiatu poznańskiego w Domu Zakonnym przy ul. Mińskiej w Poznaniu. Mieści się tutaj Zgromadzenie Zakonne Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo. Niektóre z sióstr opiekowały się pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej zlokalizowanym również przy ulicy Mińskiej. W tej chwili Dom Zakonny i DPS objęte zostały kwarantanną.

Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – to 73-letni mieszkaniec Kalisza, 74-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, 69-letni mężczyzna z Kalisza oraz 84-letnia kobieta z Kalisza

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1494 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 91 osób zmarło, a 294 zostało wyleczonych.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz