Aglomeracja

Wielkopolska: 36 nowych zakażeń

Szpital  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

W Wielkopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 34 osób. Ministerstw Zdrowia poinformowało, że w całej Polsce jest 144 takich przypadków. 

10:00

Najwięcej pochodzi właśnie z naszego województwa, 34 osoby. Testy laboratoryjne potwierdziły także zakażenie u osób pochodzących z województwa śląskiego (31), dolnośląskiego (28), zachodniopomorskiego (13), małopolskiego (12), opolskiego (7), pomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (5), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3) i lubelskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia – to 85-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna z Tych, 76-letnia kobieta z Gliwic, oraz 78-letni mężczyzna z Łańcuta, wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Aktualizacja (17:40)  – Z powodu Covid-19 zmarło 5 mieszkańców Kalisza, którzy byli pacjentami dwóch wielkopolskich szpitali. Badania laboratoryjne potwierdziło zakażenie u dwóch osób.

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarło 3 mieszkańców Kalisza, 92-letnia kobieta, 77-letni mężczyzna i 78-letnia kobieta – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – natomiast w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy zmarły 2 mieszkanki Kalisza, 81-letnia oraz 84-letnia kobieta.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1.343 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 82 osoby zmarły, a 204 zostało wyleczonych.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz