K U L T U R A

Wielkanocny Jarmark w Szreniawie

Jarmark w Muzeum w Szreniawie  Foto: Powiat Poznański

Już po raz siedemnasty Muzeum Rolnictwa w Szreniawie zaprasza na tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Impreza ma charakter handlowy i rekreacyjny.

Chcemy by Jarmark nawiązywał do tradycji podobnych wydarzeń, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami dorocznymi. – zaprasza Mariusz Gąszczołowski z działu promocji muzeum.

Oprócz oryginalnej oferty produktów żywnościowych i rękodzieła organizatorzy przygotowali także warsztatach o tematyce wielkanocnej. Będzie to okazja poznania zwyczajów i obrzędów ludowych. W programie przewidziano m.in. zdobienie mazurków i pisanek, warsztaty wyrobu palemek i świątecznych kartek. Czas jarmarku wypełnią występy zespołów pieśni i tańca Wiekopolanie i Szreniawa, a dla dzieci przewidziano przedstawienie teatralne w wykonaniu Grupy „Dobry Teatr”

Tradycyjnie ogromną popularnością cieszy się wystawa maszyn rolniczych wzbogacona prelekcjami na tematy zwyczajów wiosennych na dawnej wsi.

W drugim dniu trwania Jarmarku, w niedzielę 20 marca Koleje Wielkopolskie uruchomią dodatkowe połączenia na trasie Poznań – Szreniawa – Poznań w promocyjnej cenie 5 zł w obie strony (oferta dotyczy wyłącznie pociągów dodatkowych poza połączeniami rejsowymi). Bilety do nabycia w kasach dworcowych lub u konduktora w dniu imprezy.

Jarmark Wielkanocny w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie – 24 – 25 marca 2018r. w godz. 11.00 – 17.00

Użyte w artykule zdjęcia: Powiat Poznański

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz