POZnań

Wieczorne spacery młodzieży

Uszkodzone aut  Foto: materiały prasowe / SMMP

Trzej mężczyźni w wieku od 17 do 20 lat, skakali po samochodach zaparkowanych przy ul. św. Marii Magdaleny. Dzięki reakcji przechodniów wpadli w ręce strażników miejskich.

Strażnicy referatu Stare Miasto kończący służbę usłyszeli dziwne hałasy dobiegające z ulicy św. Marii Magdaleny. W tym samym momencie zostali zaalarmowani przez okolicznych mieszkańców, że 3 młodych mężczyzn skacze po zaparkowanych samochodach i uciekają w kierunku ul. Garbary. Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg. Dwóch z nich, w wieku 17 i 18 lat, zatrzymali przy ul. Garbary w pobliżu szpitala, a trzeciego w wieku 20 lat, przy ul. Długiej. Dodatkowo, podczas zatrzymania jeden z ujętych mężczyzn kierował pod adresem strażnika wulgaryzmy i groźby karalne. Wszyscy zostali przekazani policji.

Ślady wandalizmu było widać na 6 pojazdach, wgniecenia karoserii i urwane lusterka to efekt niecodziennego spaceru po samochodach. Osobnym postępowaniem karnym zostanie objęte kierowanie gróźb karalnych i próba zastraszania funkcjonariusza publicznego – mówi Przemysław Piwecki, rz3ecznik Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Sprawę prowadzi Komenda Policji Poznań – Stare Miasto.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz