POZnań

Nowy miesiąc, nowe utrudnienia

Królowej Jadwigi / Górna Wilda  Foto: Google street view

Ruch na drogach Poznania jakby nieco się zmniejszył, jak to w wakacje. Nie zmniejszyło się natomiast tempo, w jakim w różnych miejscach miasta rozpoczynane są koleje remonty dróg.

Pierwsze utrudnienia, związane z remontem ulicy dotyczyć będą również… pasażerów bimb. Na skrzyżowaniu ulic Górna Wilda i Królowej Jadwigi odtwarzana będzie jezdnia i torowisko. Prace prowadzone będą w piątek 1 lipca od 9:30 do 14:30.

W związku z tym ruch tramwajów na tym wlocie będzie sterowany ręcznie, a pojazdy jadące od strony Wildy w kierunku ul. Królowej Jadwigi i ul. Półwiejskiej będą skierowane objazdem ulicami Dolna Wilda, Olimpijska i Maratońska – informuje Miejski Inżynier Ruchu.

Na kolejne, nowe utrudnienia na drodze, natkniemy się na ul. Starołęckiej przy skrzyżowaniu z ul. Głuszyna. Związane to będzie z budową przyłącza do budynku. Zajęta tutaj zostanie środkowa część jezdni oraz fragment chodnika. Zmiany mają zostać wprowadzone w piątek 1 lipca i obowiązywać przez sobotę. Wprowadzone też będzie ograniczenie prędkości do 30 km/godz.

Jednocześnie, w związku z budową zjazdów do budynku, w dniach od 1 do 4 lipca miejscowo zwężona zostanie jezdnia i wygrodzone zostaną fragmenty chodnika w ciągu ul. Starołęckiej i ul. Głuszyna w pobliżu skrzyżowania obu ulic  – dodaje Miejski Inżynier Ruchu – ruch pieszych zostanie skierowany na drugą stronę ulicy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz