POZnań

Więcej urządzeń do dezynfekcji w bimbach

Nowe dezynfektory w tramwajach i autobusach  Foto: MPK

W autobusach i tramwajach zostało zamontowanych 342 nowych, bezdotykowych urządzeń do dezynfekcji rąk. Teraz jest ich łącznie 977.

Pierwsze z nowo zamówionych urządzeń już dotarły na poszczególne zajezdnie i rozpoczął się ich montaż w pojazdach – informuje poznańskie MPK – dezynfektory są instalowane w autobusach przegubowych oraz tramwajach jednoprzestrzennych, które mogą pomieścić dużą liczbę pasażerów.

Żeby zdezynfekować dłonie wystarczy podłożyć je pod urządzenie. Dezynfektory wyposażone są w czujniki. Korzystanie z nich nie powinno tamować ruchu osób wsiadających i wysiadających z pojazdu. Pełny zbiornik o pojemności 1,5 litra zapewnia co najmniej 4.000 dawek preparatu.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego codziennie dezynfekują również wszystkie autobusy i bimby*. Są także opracowane specjalne procedury stosowane w przypadku najmniejszego choćby podejrzenia, że autobusem lub tramwajem mogła podróżować osoba zakażona koronawirusem.

W takich sytuacjach kurs jest natychmiast przerywany, a pojazd zjeżdża do zajezdni, gdzie jest wietrzony, a następnie kilkakrotnie odkażany z użyciem specjalistycznych środków – wyjaśnia MPK.

*bimby – to w gwarze poznańskiej tramwaje

Użyte w artykule zdjęcia: MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz