K U L T U R A

Wehikuł czasu przeniesie do renesansowego Poznania

ratusz  Foto:

ratuszSzalony magik za pomocą wehikułu czasu sprowadził do współczesnego Poznania dawnych mieszkańców miasta. Aby mogli oni wrócić do swoich czasów, trzeba prawidłowo zaprogramować wehikuł. Do zabawy wakacyjnego – rodzinnego odkrywania sekretów Poznania w niedzielę  zaprasza Trakt Królewsko-Cesarski.

Gra miejska przeznaczona dla dzieci i młodzieży rozpocznie się w niedzielę 20 lipca o 11:00 przed ratuszem. Zapraszamy na podróż w czasie, powrót do przeszłości, a przy okazji zdobycie wiedzy o tym, jak żyło się w naszym mieście w XVI wieku – zaprasza organizatorka Olga Tarczyńska-Polus.

Celem gier familijnych “Zagubieni w czasie i przestrzeni” jest zapoznanie uczestników z historią 4 obszarów miasta (Ostrów Tumski, Stare Miasto, Dzielnica Zamkowa, Śródmieście) w sposób ciekawy i przystępny. Gry familijne aktywizują uczestników, którzy w czasie zwiedzania miasta mają za zadanie rozwiązać szereg zagadek i zadań. Dodatkowym elementem aktywizującym jest kontakt z animatorami odgrywającymi role postaci historycznych.

Zwiedzanie Poznania przyjmuje formę inscenizacji, w której aktorami są zarówno animatorzy, jak i sami uczestnicy gry. Gry familijne są ponadto formą turystyki, która wzmacnia więzi rodzinne i pozwala na budowanie wspólnych doświadczeń przez członków rodziny.

Zagubieni w czasie - projekt Traktu Królewsko-Cesarskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz