Aglomeracja Główna Nowe Miasto

Weekendowe utrudnienia na Bałtyckiej

Bałtycka - Gdyńska - droga do spalarni  (6)  Foto:

Trwają intensywne prace związane z dojazdem do spalarni śmieci. W najbliższy weekend będą prowadzone roboty bitumiczne, układanie warstwy ścieralnej na ul. Bałtyckiej.

Bałtycka - Gdyńska - droga do spalarni  (4)Poznańskie Inwestycje Miejskie starają się ograniczyć utrudnienia w ruchu poprzez możliwość wykorzystania dodatkowych przejazdów na przebudowywanym obszarze. Jednocześnie oznakowanie tymczasowe będzie informować kierowców o sugerowanych objazdach.

W nocy z 2 na3 października (z niedzieli na poniedziałek) wprowadzone zastaną dodatkowe możliwości przejazdu lub ominięcia przebudowywanego układu.

Możliwy będzie przejazd „na wprost” jadąc z Czerwonaka ul. Gdyńską do ul. Gnieźnieńskiej i dalej do centrum Poznania oraz skręt w prawo z ul. Gdyńskiej w ul. Bałtycką (w stronę mostu Lecha). Taką trasą będą też od 3 października kursowały autobusy komunikacji miejskiej z Czerwonaka w stronę Poznania.

Otwarty zostanie też prawoskręt z ul. Bałtyckiej. Umożliwia to dojazd mieszkańców ul. Syreniej do ul. Bałtyckiej oraz dojazd do Czerwonaka i Murowanej Gośliny dla samochodów jadących z kierunku Gniezna, Antoninka i Swarzędz ul. Bałtycką przez ul. Syrenią, drogę przy spalarni odpadów i tunel T3 do ul. Gdyńskiej.

Jadąc z Czerwonaka przed przejazdem kolejowym należy skręcić w lewo, przejechać tunelem pod nowobudowaną ul. Gdyńską, na skrzyżowaniu przy Veolia skręcić w prawo i kierować się drogą asfaltową wokół terenu spalarni odpadów aż do skrzyżowania z ul. Bałtycką (przy ul. Janikowskiej).

Pozostałe możliwości przejazdów obowiązujące przed 3 października m.in. odjazd z Czerwonaka do mostu Lecha i ul. Hlonda ul. Chemiczną czy skręt w lewo z ul. Bałtyckiej (jadąc od mostu Lecha) w ul. Gdyńską (w kierunku czerwonaka) dla komunikacji autobusowej MPK będą dostępne bez zmian.

W związku z realizacją robót dotyczących układania ostatniej warstwy nawierzchni na ul. Bałtyckiej w niedzielę w godzinach 7.00 – 15.00 autobusy komunikacji miejskiej nie będą mogły kursować przez skrzyżowanie ul. Bałtycka / ul. Gdyńska, kierowane będą natomiast ulicą Chemiczną.

Użyte w artykule zdjęcia: guid='http://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2016/04/8iDA2g-1200x674.jpg'

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz