K U L T U R A

Weekend z zabytkowymi tramwajami i Maltanką!

Tramwaj na Naramowice, Bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę i niedzielę ponownie będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także 102. Sporo frajdy dużym i małym sprawia także jazda Kolejką Parkową Maltanka, która w sierpniu funkcjonuje nie tylko w weekendy, ale także w dni robocze.

W najbliższy weekend (20 i 21 sierpnia br.) znów będzie można wsiąść do historycznych pojazdów, poczuć klimat dawnych czasów, a przy okazji zwiedzić Poznań.

Do obsługi tramwajowej linii 0 przewidziano: w sobotę – tramwaj GT6, a w niedzielę – 4N1 (udostępniony przez MPKS.A. w Krakowie).

Na linię autobusową 100 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę mają wyjechać DAF i Ikarus 280. W niedzielę na linii 100 (kursy o godz. 14.00 i 16.00 z przystanku Poznań Główny) pojawi się przewodnik, który będzie opowiadał o historii Poznania i komunikacji miejskiej.

Do obsługi linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty (dojechać nią można m.in. do Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej) zaplanowano – tradycyjnie już – „ogórka”.

Ogórek Foto: materiały prasowe / ZTM

Przypominamy również, że w sierpniu codziennie funkcjonuje Kolejka Parkowa Maltanka. W dni robocze kursy odbywają się o godzinie 9.30 i później, co godzinę od 10.00 do 18.30, a w weekendy co 30 minut w godzinach od 10.00 do 19.00. W najbliższą sobotę i niedzielę wagoniki pociągną lokomotywy spalinowe.

Maltanka wagonik Foto: MPK
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz