Sport

Watrepolo – rozpoczyna się runda rewanżowa

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterOd wyjazdowego dwumeczu z WTS Polonią Bytom poznańscy waterpoliści rozpoczną rundę rewanżową tegorocznej Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę, 8 marca zawodnicy DSW Waterpolo Poznań powalczą o kolejne punkty w tabeli i utrzymanie pozycji wicelidera MPS 2014/2015. Pierwsze spotkanie 6 kolejki ligowej rozpocznie się na basenie „Olimpijczyk” w Gliwicach o 12:00, natomiast drugie o 18:30.

Pierwsza runda polskiej Ekstraklasy piłki wodnej obfitowała w wiele emocjonujących spotkań. Poznański zespół zaliczył w niej aż 7 zwycięstw, w tym jedno z aktualnym mistrzem Polski, i jedynie 3 porażki. Dzięki coraz lepszej grze w ataku oraz jak zawsze rewelacyjnej postawie bramkarza Miszy Yazerskiego, na półmetku Mistrzostw Polski nasza drużyna ma duże szanse na kolejny srebrny medal dla Poznania. Pierwsza walka o utrzymanie pozycji wicelidera tabeli rozegra się już w najbliższą niedzielę. 8 marca zawodnicy DSW Waterpolo Poznań na basenie w Gliwicach zmierzą się dwukrotnie z doświadczonym zespołem WTS Polonii Bytom. Pierwszy mecz rozpocznie się dokładnie w samo południe, drugi natomiast o 18:30.

Ostatnie 5 kolejek tegorocznej Ekstraklasy to dla nas ogromne wyzwanie. Nasz plan minimum to oczywiście powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, ale na tytuł wicemistrzowski duży apetyt mają także Legia Warszawa i Arkonia Szczecin. Wierzę, że nasz odmłodzony zespół w najbliższą niedzielę powtórzy na Śląsku sukces z listopada i w rewanżowym dwumeczu z WTS Polonią Bytom ponownie zdobędziemy pełną pulę punktów – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

Piłka wodna powróci do stolicy Wielkopolski w pierwszy weekend wiosny – 21 i 22 marca. W ramach 7 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów zawodnicy DSW Waterpolo Poznań będą gościć w Termach Maltańskich zespół ze Szczecina.

W dwumeczu z WTS Polonią Bytom w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz