Sport

Waterpolo: Poznaniacy remisują z mistrzem polski

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 5. kolejce Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań zremisowali z niepokonanym dotąd mistrzem polski. Na basenie Term Maltańskich wygrali sobotni mecz 8:7 i zdobyli kolejne 3 punkty. W niedzielnym spotkaniu prym wiedli natomiast zawodnicy OCMER UŁ ŁSTW, którzy zwyciężyli po zaciętej walce 6:11. Na półmetku rozgrywek ligowych poznańscy waterpoliści są wiceliderami tabeli i mają dużą szansę na kolejny srebrny medal.

Rozegrany 31 stycznia w Poznaniu pierwszy w tym sezonie mecz mistrza i wicemistrza Polski w piłce wodnej obfitował w ogromne sportowe emocje. Gracze DSW Waterpolo Poznań już w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie 3:1. Kolejne 8 minut to bezbramkowe zmagania obu zespołów. Następne dwie kwarty przyniosły Poznaniowi 5 bramek, natomiast łodzianie aż 6 razy pokonują bramkarza DSW. Całe spotkanie, emocjonujące do ostatnich sekund gry, zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 8:7 (3:1, 0:0, 3:2, 2:4). Najwięcej bramek dla Poznania zdobył kapitan Tomasz Różycki – aż cztery, po jednej natomiast Dawid Łuc, Paweł Wielogórski, Bartłomiej Kowalewski i Jakub Goździak. Najlepszymi zawodnikami meczu zostali bramkarz Poznania, Misza Yazersky oraz Piotr Michalski z Łodzi.

Sobotnie zwycięstwo to nasz ogromny sukces. Drużyna z najmniejszym budżetem w lidze zwycięża niepokonanego w tym sezonie mistrza Polski. Nasz plan taktyczny zrealizowaliśmy w 100%. Genialna gra w obronie całej drużyny, a szczególnie naszego bramkarza Miszy Yazerskiego oraz Rafała Iwanowicza i Oskara Szymonika, pozwoliła nam wyszarpnąć Łodzi bezcenne 3 punkty – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Niestety mecz rewanżowy był już dla nas zbyt dużym wyzwaniem. Zawodnicy OCMER UŁ ŁSTW to w większości reprezentanci Polski i nie ma co ukrywać, iż są od nas dużo lepiej przygotowani kondycyjnie. Jednakże, jak widać, potrafimy z nimi nawiązać walkę jak równy z równym. Przy odpowiednim wsparciu, Poznań mógłby stać się najsilniejszym ośrodkiem piłki wodnej w Polsce. Mamy rewelacyjny obiekt, świetnych trenerów i zawodników z pasją, potrzebujemy jedynie większych środków na treningi i szkolenie młodzieży i seniorów.

Rozegrany w niedzielę mecz rewanżowy rozpoczął się wyrównaną grą obu zespołów. Pierwsze 8 minut zakończyło się remisem 2:2. Druga kwarta należał już jednak do gości, którzy zdobyli 4 bramki, tracąc tylko jedną. Trzecia kwarta to ponownie remis 2:2. A ostatnie minuty meczu, mimo zaciętej obrony Poznania, przyniosły niestety zwiększenie przewagi łodzian. Całe spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem mistrza Polski 6:11 (2;2, 1:4, 2:2, 1:3). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano tym razem kapitana Poznania Tomasza Różyckiego, który zdobył aż 4 bramki, oraz Piotra Piątka z Łodzi. Po jednym golu dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli także Marcin Drula i Rafał Bocheński.

Rundę rewanżową poznaniacy rozpoczną 7-8 marca w Gliwicach, kiedy to ponownie zmierzą się z WTS Bytom. Piłka wodna powróci natomiast do Poznania dwa tygodnie później. 21-22 marca, w 7 kolejce Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań będą gościć zespół ze Szczecina.

W dwumeczu z mistrzem Polski w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc oraz trener Jacek Maciąg.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz