Waterpolo: KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin (mecz rewanżowy na żywo)

KS Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wczorajszy mecz do samego końca trzymał w napięciu. Na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Bartek Kowalewski zdobył dla poznaniaków wyrównującego gola. I tak było by pewnie do samego końca spotkania. Niestety na minutę przed końcem gry sędziowie dyktują rzut karny dla Arkonii. Nasz bramkarz Paweł Gala broni go i nadal mamy remis. Rozpoczyna się atak poznaniaków, niestety Rafałowi Bocheńskiemu nie udała się zdobyć szóstej bramki. Do końca meczu pozostało 30 sekund i przy piłce byli goście. Nikt nie spodziewał się, że na 7 sekund przed końcem meczu padnie zwycięska gol dla gości. Mimo, że poznaniacy mieli jeszcze możliwość, nie udało się doprowadzić do remisu. A szkoda, bo do wczorajszego meczu poznańscy waterpoliści byli bardzo blisko zdobycia tytułu mistrza Polski. Od prowadzącej w tabeli Arkonii Szczecin dzielił ich zaledwie 1 punkt.

Przed nami mecz rewanżowy, w którym okaże się, czy ten jeden punkt przewago Arkonii zostanie utrzymany.

Bez względu na wynik najbliższego dwumeczu jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny w tym sezonie. Zdobyliśmy do tej pory aż 40 punktów, tracąc jedynie 8 i strzeliliśmy przeciwnikom aż 226 bramek. Mistrzostwo Polski jeszcze nigdy nie było tak blisko. W sobotę i niedzielę damy z siebie wszystko, bo mamy ogromny apetyt na złoto i wiemy, że w tej chwili jego zdobycie zależy tylko od naszej postawy. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców 7 i 8 maja na trybuny Term Maltańskich. Gorący doping będzie nam w tych dniach na pewno bardzo potrzebny – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z Arkonią Szczecin barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel, Eryk Dziaduk oraz Maciej Mruk.

Waterpolo Poznań

13 - 4

Arkonia Szczecin

• MVP bramkarze-Diakonow-Handze strzelcy: Kowalewski i Sekula
  • 13 :00 Dziękujemy za doping i do zobaczenia niebawem!
  • 12:59 Zakończyło sie spotkanie pomiędzy Waterpolo Poznan a Arkonia Szczecin. 13:4 zwyciężają gospodarze.
  • 12:58 Waterpolo Poznan wywalczyło pilke.
  • 12:57 Nieco ponad minuta do konca spotkania.
  • 12:56 2 minuty do konca. Poznaniacy zdobywają 13-ta bramkę! Brawo Kuba Gozdziak!
  • 12:54 3minuty do konca, piłka w rękach kapitana Waterpolo Poznan i strzał w światło bramki! 12:4
  • 12:54 Strzał obok bramki Pawła Handze.
  • 12:53 Poprzeczka! Nie ma kolejnego punktu dla Arkonii. 4 minuty dzieła nas od zakończenia tego meczu.
  • 12:52 Cztery i pół minuty do konca. Szczecin przy piłce. po faulu Tomasza Rozyckiego-rzut karny dla szczecinian.
  • 12:52 Pawła Handze broni kolejny atak. 5 minut do konca spotkania,ale Bartek Kowalewski jeszcze zdobywa bramkę. 11:4
  • 12:50 Poznaniacy tracą pilke.
  • 12:49 Diakonow broni strzal. 6 minut potrwa jeszcze to spotkanie. Poznań przy piłce.
  • 12.48 7 minut do konca- wykluczony Marcin Drula a to oznacza przewagę dla Szczecina. niecelny strzał przeciwników.
  • 12:47 Zawodnicy w wodzie-zaczynamy ostatnia kwarte spotkania. Waterpolo Poznan przy piłce i juz pierwszy gol tej kwarty dla gospodarzy dzieki Pawłowi Wielogorskiemu.
  • 12:43 Kapitan Waterpolo Poznan przy piłce. Czekamy na rozwój sytuacji. Jest goool na chwile przed końcem!
  • 12:42 Znów swietnie broni swojej bramki Diakonow. Z basenu wyrzucony Rafał Bochenski. to znaczy, ze juz go nie zobaczymy w tym spotkaniu. Do konca kwarty 35 sekund.
  • 12:41 Niecelny strzał Tomasza Rozyckiego do bramki Diakonowa. poznaniacy przejmują pilke. Za chwile kończy sie trzecia kwarta.
  • 12:39 Strzał Macieja Mruka obroniony przez Diakonowa. Przy piłce Szczecin. time out dla Poznania. Nieco ponad 2 minuty do konca trzeciej kwarty. Przy piłce Poznan.
  • 12:38 Marcin Drula musi opuścić basen.
  • 12:37 Maciej Mruk wykluczony z gry. Szczecin wykorzystał przewagę. Bramkę zdobywa Krystian Łukaszewicz. 8:4. 4 minuty do konca kwarty.
  • 12:35 Rzut rożny dla poznania.
  • 12:35 Kolejne 30sekund dla Poznania.
  • 12:34 Cały czas Waterpolo Poznan prowadzi. Tomasz Rozycki przy piłce.
  • 12:33 Trzecia kwarta rozpoczęta. Kontrafaul-piłka dla Poznania.
  • 12:28 Oleh Dobosh strzela trzecia bramkę dla swojej drużyny- 8:3 i takim wynikiem kończymy druga kwarte.
  • 12:27 Sędziowie dyktują rzut rożny a poznaniacy zamieniają go w gola. 16 sekund do konca.
  • 12:27 Cały czas prowadzimy 7:2.
  • 12:26 Pół minuty do konca.
  • 12:26 Przerwa na prośbę Jacka Maciaga.
  • 12:25 Kolejne wykluczenie w drużynie Szczecina. Rownież wykluczony Oskar Szymonik. Do konca 1minuta.
  • 12:22 2 kolejne akcje Poznania broni Diakonow. Poznaniacy choć tracą pilke,to szybko ja odzyskują. Pada strzał za strzałem. Bocheński przy piłce i kolejna bramka! Tym razem Maciej Mruk.
  • 12:21 Kolejne wykluczenie w tym meczu. Tym razem Piotr Gorczyca. Waterpolo Poznan w podwójnej przewadze, ale atak odpiera bramkarz ze Szczecina.
  • 12:20 Wykluczenie bez prawa zamiany najlepszego strzelca Szczecina -Roberta Sekuły. Poznań w przewadze 4 minuty. Gola z rzutu karnego wykorzystuje Bartek Kowalewski
  • 12:19 Wykluczenie Sekuły
  • 12:17 Bramka dla poznaniakow- Bartłomiej Kowalewski
  • 12:17 Wykluczenie Rafała Bochenskiego(drugie przewinienie w tym meczu) szczecinianie w przewadze. przewaga niewykorzystana.
  • 12:05 Piękna obrona Handze, przy piłce Poznań
  • 12:04 4 bramka dla Poznania po strzale Kowalewskiego. Emocje rosną!
  • 12:03 Szybka akcja Macieja Mruka i 3:1
  • 12:02 Dymytro Alyeksyejer strzela 1 gola dla gości
  • 12:02 Arkonia przejmuje piłkę, ale skuteczny kontratak Poznania i 2:0 po strzale Różyckiego
  • 12:01 Arkonia w natarciu, skutecznie broni bramki gospodarzy Handze
  • 12:00 Dwie nieskuteczne akcje obu drużyn. Przy piłce Poznań. Niecelny strzał Oskara Szymonika.
  • 11:58 3 akcja meczu i 1 gol dla Poznania po strzale Macieja Mruk.
  • 11:56 Witamy z Term Maltańskich. Przed nami 1 kwarta meczu rewanżowego 9 kolejki Ekstraklasy. Piłkę zdobywa Waterpolo Poznań.

Relację z wczorajszego meczu przeczytacie tutaj.