Waterpolo: KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin (na żywo)

PP: DSW Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin 13:9 - Poznań 05.10.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Poznańscy waterpoliści jeszcze nigdy nie byli tak blisko zdobycia tytułu mistrza Polski. Od prowadzącej w tabeli Arkonii Szczecin dzieli ich zaledwie 1 punkt. Czy zdołają wyprzedzić aktualnego lidera Ekstraklasy okaże się dziś i jutro podczas ostatniego w tym sezonie dwumeczu w Termach Maltańskich.

Drużyna Waterpolo Poznań zakończy tegoroczne rozgrywki w Łodzi, gdzie w weekend 21-22 maja zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski. Zespół OCMER UŁ ŁSTW przed 9 kolejką traci do poznaniaków aż 7 punktów i zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Bez względu na wynik najbliższego dwumeczu jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny w tym sezonie. Zdobyliśmy do tej pory aż 40 punktów, tracąc jedynie 8 i strzeliliśmy przeciwnikom aż 226 bramek. Mistrzostwo Polski jeszcze nigdy nie było tak blisko. W sobotę i niedzielę damy z siebie wszystko, bo mamy ogromny apetyt na złoto i wiemy, że w tej chwili jego zdobycie zależy tylko od naszej postawy. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców 7 i 8 maja na trybuny Term Maltańskich. Gorący doping będzie nam w tych dniach na pewno bardzo potrzebny – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z Arkonią Szczecin barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel, Eryk Dziaduk oraz Maciej Mruk.

Waterpolo Poznań

5 - 6

Arkonia Szczecin

• 19:04 Arkonia Szczecin zwycięża w pierwszym spotkaniu tego weekendu 6:5.
  • 19:03 Ukarany Rafał Bochenski
  • 19:03 Strata bramki w ostatnich sekundach meczu. Time out dla poznaniakow.
  • 19:01 Strzał Rafała Bocheńskiego obroniony. 30sekund do konca...
  • 19:00 Juz tylko minuta dzieli nas od konca tego meczu. Jeszcze rożny dla poznaniakow!
  • 18:59 Brawo Paweł Handze! Na razie 5:5
  • 18:58 Rzut karny dla Szczecina.
  • 18:56 Arkonia próbuje przebić sie przez obronę. Nieskutecznie.
  • 18:54 Rzut karny-wykonuje Bartek Kowalewski. Jest bramka! Wyrównujemy! Do konca spotkania 4 minuty.
  • 18:52 Zawrzało pod bramka rywali. Zawodnicy nieco pogubili sie. Słupek.
  • 18:51 Strzał prosto w brzuch Diakonowa. Na kolejna bramkę Waterpolo Poznan musi jeszcze poczekać.
  • 18:49 Walkę o pilke wygrywają poznaniacy. Zaczynamy ostatnia cześć tego spotkania.
  • 18:46 Wielkie odliczanie do konca trzeciej kwarty...koniec. Po trzech kwartach poznaniacy przegrywają jedna bramka.
  • 18:45 Obroniona bramka
  • 18:44 Ostro zaczyna Arkonia. Na szczęście Paweł Handze nie daje wytracić sie z równowagi. Time out dla Szczecina.
  • 18:42 Wznowienie gry.
  • 18:42 Time out dla drużyny z Poznania. 2 minuty do zakończenia przedostatniej kwarty. Szczecin wygrywa jedna bramka.
  • 18:41 Kolejny strzał z daleka broni Paweł Handze.
  • 18:39 Interwencja Pawła Handze- nie tracimy kolejnej bramki
  • 18:37 Wykluczony Szymański. Niewykorzystana przewaga. Do konca trzeciej kwarty pozostają 5minut. strzał w słupek.
  • 18:37 Przewagę wykorzystują rywale. Krystian Łukaszewicz zdobywa piąta bramkę.
  • 18:36 Rafał Bochenski wykluczony
  • 18:36 Wyrównaliśmy !!! 4:4
  • 18:35 Wykluczenie zawodnika Arkonii. To drugie przewinienie zawodnika.
  • 18:35 Paweł Handze odpiera strzał szczecinian.
  • 18:34 W trzeciej kwarcie-zmiana bramek i Arkonia rozpoczyna te cześć.
  • 18:29 Ostatnie sekundy wykorzystuje na strzał Rafał Bochenski. ZaKończymy druga kwarte wynikiem 4:3.
  • 18:28 Doskonale wykonany rzut karny Oskara Szymonika. Mamy 4:2
  • 18:27 Bartek Kowalewski atakuje bramkę szczecinian. Nie udaje mu sie jednak wstrzelić. wywalczył jednak rzut karny.
  • 18:25 Niestety,to kolejny,niecelny strzał podopiecznych Jacka Maciaga
  • 18:25 Rożny dla Waterpolo Poznan
  • 18:23 Wykluczenie Walkowiaka. Time out dla poznaniakow.
  • 18:21 Kolejne wykluczenie w tym meczu-tym razem Robert Sekuła
  • 18:20 Piotr Gorczyca podwyższa prowadzenie Arkonii. 4:1
  • 18:19 Spore zamieszanie pod poznańska bramka. Wykorzystują je szczecinianie i strzelają trzecia bramkę.
  • 18:18 Świetna interwencja bramkarza waterpolo Poznan. Utrzymujemy wynik. niestety,przeciwnicy nie pozwalają strzelić sobie bramki wyrównującej.
  • 18:17 Wykluczenie dwunastki,ale mamy bramkę kontaktowa dla Waterpolo Poznan. Brawo Paweł Wielogorski!
  • 18:16 Zaczynamy druga kwarte i czekamy na bramki poznaniakow
  • Zakończyła sie pierwsza kwarta spotkania. Poznaniacy przegrywają 0:2.
  • 18:13 Tomasz Rozycki przejmuje pilke. Poznaniacy atakuja
  • 18:10 Oskar Szymonik wykluczony. Szczecin gra w przewadze. time out dla Poznania
  • 18:10 Pierwsze wykluczenie w tym meczu. Basen opuszcza Dobosh
  • 18:08 Kolejna dobra interwencja Diakonowa. Trudno dziś wstrzelić sie w jego bramkę.
  • 18:07 Przewaga poznaniakow
  • 18:07 świetna interwencja Pawła Handze
  • 18:06 Waterpolo odzyskuje prowadzenie. Czekamy na rozwój sytuacji. Niestety Diakonow jest skuteczny na bramce.