POZnań

Wartostrada do przodu!

Nad Wartą - tu powstanie kolejny odcinek Wartostrady  Foto: Mariusz Wiśniewski / UMP

Już wkrótce rozpoczną się prace przygotowawcze w terenie i sama budowa brakującego odcinka pieszo-rowerowej Wartostrady o długości 1,7 km pomiędzy Śródką a Osiedlem Piastowskim. 

Wartostrada - plan budowy odcinków

Prace zakończyli już tu geodeci. Jednocześnie pod koniec marca planujemy mieć gotową dokumentację do przetargu na budowę kolejnego odcinka, po stronie Wildy tj. pomiędzy mostami Przemysła I a Królowej Jadwigi – informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Działania w sprawie rozbudowy Wartostrady prowadzi Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta we współpracy z WGN i spółką miejską PIM.

WARTOSTRADA jest układem ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż rzeki Warty. Projekt etapami realizowany jest od 2011 roku i docelowo w strefie śródmiejskiej ma mieć długość ok. 10 km.

W założeniach projektu leży poprawa atrakcyjności terenów nadwarciańskich i ich dostępności. Mieszkańcy zyskują bezpieczną trasę rowerową, która będzie służyła jako codzienna droga ruchu oraz dla weekendowego dojazdu do terenów zielonych w Poznaniu i gminach ościennych.

Nad Wartą

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM, Jakub Wittchen, Mariusz Wiśniewski / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz