Warta awansowała do II ligii

Pilka nozna. II liga. Warta Poznan - Garbarnia Krakow. 15.06.2016  Foto: Pawel Rychter
Pilka nozna. II liga. Warta Poznan - Garbarnia Krakow. 15.06.2016

Łukasz Białożyt bohaterem biało-zielonych. Barażowe zwycięstwo z Garbarnią Kraków daje Warcie Poznań awans do II ligi, w pierwszym sobotnim meczu poznaniacy pzregrali 3:2, i musieli wygrać, by awansować. I wygrali 1:0. Spotkanie, zwłaszcza w końcówce miało bardzo gwałtowny przebieg, i w efekcie trwało aż 115. minut.

Poznaniacy mimo przegranej w pierwszy, 3:2 sobotnim, meczu nie rozpoczęli spotkania od atakowania bramki. Jednak to oni w pierwszej połowie stwarzali sobie groźniejsze okazje do zdobycia bramki.

Po przerwie tempo gry i ilość sytuacji strzeleckich z obu stron znacznie zmalała. Około 55. minuty nad stadionem przy Drodze Dębińskiej rozpętała się ulewa, która trwała aż do końca meczu. Kiedy regulaminowy czas gry dobiegał końca wydawało się, że będzie potrzeba seria rzutów karnych. Jednak w 88. minucie w polu karnym gości faulowany był Adrian Laskowski. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Białożyt. Jeszcze przed wznowieniem gry czerwoną kartkę dostał Mateusz Pawłowicz, który prawie znokautował zdobywcę bramki. W doliczonym czasie poznaniacy mieli jeszcze jedną okazję do wykonywania “jedenastki”, po fauli Marcina Cabaja, ale niestety Michał Ciarkowki nie zdołał strzelić bramki.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

Bramki: Łukasz Białożyt (88.)

WartaMateusz Filipowiak – Nikodem Fiedosewicz (83. Jan Paczyński), Bartosz Kieliba, Artur Marciniak Ż, Tomasz Koziorowski – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański (72. Dominik Chromiński), Filip Brzostowski (86. Adrian Szynka), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski (90. Alain Ngamayama).

Garbarnia: Marcin Cabaj – Petar Borovicanin, Krzysztof Kalemba (32. Norbert Piszczek Ż), Michał Kitliński Ż, Kamil Moskal, Łukasz Nowak, Tomasz Ogar Ż (68. Marcin Siedlarz), Mateusz Pawłowicz, Łukasz Pietras Ż (86. Dariusz Łukasik), Patryk Serafin, Mariusz Stokłosa.

Czerwona kartka: Mateusz Pawłowicz (Garbarnia)