Warmia pokonała Grunwald

WKS Grunwald Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 25:35 - Poznań  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
WKS Grunwald Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 25:35 - Poznań 08.10.2016 r.

W 5. kolejce spotkań I ligi piłkarzy ręcznych WKS Grunwald Poznań musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników Warmii Olsztyn. Podopieczni Rafała Walczaka przegrali 25:35.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Skuteczna gra w ataku oraz uważna gra w obronie pozwoliła wyjść w 15 minucie spotkania na prowadzenie 8:6. Niestety po okresie dobrej gry Wojskowych dopadła niemoc strzelecka. Seria 6 bramek wyprowadziła drużynę gości na 4 bramkowe prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie poznaniacy starali się przyspieszyć grę i odrobić straty. Niestety spora liczba błędów gospodarzy w ataku sprawiła, że często narażali się na kontry, które na bramki zamieniali zawodnicy Warmii. W grze gości widać było większą boiskową rutynę i przebiegłość. Ostatecznie Wojskowi przegrali 25:35 i na kolejne punkty muszą poczekać co najmniej do przyszłego tygodnia, kiedy to zmierzą się w derbowym pojedynku z Lesznem.

WKS GRUNWALD POZNAŃ – OKPR WARMIA TRAWELAND OLSZTYN 25:35 (12:17)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Piotr Wenta, Patryk Kulczyński – Łukasz Wachowiak, Krzysztof Westwal, Alan Harasymek 3, Robert Fogler 4, Mateusz Lubiewski, Krzysztof Martyński 10, Tomasz Gintowt 3, Łukasz Karbowski, Arkadiusz Guraj 1, Patryk Piechowiak, Kacper Łyszczarz 4, Aleksander Pawłowski. Trener Rafał Walczak.

Tekst: Patryk Kulczyński