POZnań

Wakeboard – nowa atrakcja nad Maltą

Wake Park Malta  Foto: Agencja VMR

Deska, lina do holowania, pianka i kask – to niezbędne wyposażenie każdego “wakeboardzisty”. Nad Maltą uruchomiono właśnie nową sportową atrakcję!

Wake Park MaltaWakeboard to młoda dyscyplina sportu, która ze względu na swoją dostępność, bardzo szybko się rozwija – także w Polsce. Stolica Wielkopolski wzbogaciła się właśnie o nowy obiekt poświęcony entuzjastom wakeboardu.

Jest to jedyny tego typu obiekt w Poznaniu i jeden z niewielu w kraju, który zlokalizowany jest na dodatek w centrum miasta! Obiekt znajduje się w pobliżu fontanny maltańskiej, daje do dyspozycji dwa wyciągi w systemie dwu-słupowym” – mówi Andrzej Skowron z Wake Park Malta.

Krótszy tor ma długość 160m, a dłuższy 210m. Oba przeznaczone są dla użytkowników (rider’ów) zarówno doświadczonych, jak i tych rozpoczynających swoją przygodę ze sportami wodnymi. Dla bardziej wymagających dostępne są również trzy przeszkody – dwie skocznie (tzw. kickery) oraz “box” o długości 16m. Ceny przejazdów za jedną godzinę zaczynają się od 35,00 zł. Podczas jednej godziny na każdym wyciągu może przebywać maksymalnie czterech pływających.

W ofercie Wake Park Malta znajduje się także wypożyczalnia desek, pianek, kapoków oraz kasków niezbędnych do uprawiania sportu. Każdy z pływających może również liczyć na bezpłatne wskazówki operatorów wyciągu, którzy są doświadczonymi riderami” – mówi Michał Wisłocki z Wake Park Malta.

Wake Park Malta oferuje także dodatkowe zajęcia sportowe i inne aktywności dla fanów rekreacji czy sportów outdoorowych.

Wake Park Malta

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz