POZnań

Wakacyjne przechadzki po Starym Mieście – na podwieczorek!

Przewdnicy - przechadzki po Poznaniu  Foto: PoPoznaniu.pl / materiały informacyjne

Oprócz tradycyjnych wycieczek, które trwają już od początku maja i startują przed ratuszem w każdą sobotę i niedzielę o 12:05 przewodnicy z grupy „Po Poznaniu” zapraszają dodatkowo na zwiedzanie tematyczne. Spacery rozpoczynać się będą na schodach ratusza w każdą sobotę wakacji o godzinie 18 i dlatego nazwane zostały “Podwieczorkami”.

Czekamy aż letni upał nieco odpuści, słońce zacznie chować się za horyzont i ruszamy na odkrywanie Starego Miasta – mówi Piotr Ciesielski z PoPoznaniu.pl i dodaje: – Każda sobota to inna wycieczka, podczas której spróbujemy spojrzeć na centrum Poznania w nietypowy sposób. Opowiemy historie miłosne, pośmiejemy się z anegdot, wspomnimy czasy Powstania Wielkopolskiego i II Wojny Światowej, przemierzymy też pół Europy nie ruszając się z Poznania! Mamy nadzieję, że “Podwieczorki” zaspokoją apetyty wszystkich, którzy są ciekawi miasta!

Premiera cyklu już w najbliższą sobotę 7 lipca o godzinie 18. Pierwszy “Podwieczorek” to “Niepoważna wycieczka czyli Poznań w anegdocie i z przymrużeniem oka”.

Plan kolejnych spacerów, które zawsze zaczynać będą się przed ratuszem o godzinie 18 przedstawia się następująco:
14.07 “Wojenny Poznań”
21.07 “Śladami Powstania Wielkopolskiego”
28.07 “Nieznane historie znanych miejsc, czyli na co nie ma czasu na tradycyjnej wycieczce”
4.08 “Na prawo Paryż, na lewo Berlin, czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania”
11.08 “Krajobraz po bitwie – powojenny Poznań”
18.08 “Zakochany Poznań”
25.08 “Parki i place – zieleń i urbanistyka”

Tradycyjnie spacery z Grupą PoPoznaniu.pl odbywają się w konwencji “free walking tour” – wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Użyte w artykule zdjęcia: PoPoznaniu.pl / materiały informacyjne, , Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz