POZnań

Muzyczna premiera Poznańskiej Piętnastki

Poznańska Piętnastka - Maciej Fortuna  Foto: Jazz Poznań - materiały prasowe

Poznańska Piętnastka to zespół młodych poznańskich muzyków nawiązujący do tradycji najlepszych polskich big-bandów. Zespół pod kierownictwem Macieja Fortuny po raz pierwszy zaprezentuje się podczas gali Festiwalu Animator w pełni autorskim wykonaniem muzyki skomponowanej specjalnie dla „Piętnastki”.

Premierowa kompozycja zostanie zaprezentowana na żywo podczas projekcji filmu „Solar Walk”. Trwająca 21 minut animacja, której reżyserką i scenarzystką jest Réka Bucsi zyska nową oprawę muzyczną. Utwór przygotowany na galę wykorzystuje przede wszystkim brzmienie instrumentów akustycznych i głosu, sięgając po elementy improwizacji.

Autorką muzyki jest Iwona Witek, absolwentka klasy kompozycji i aranżacji Krzesimira Dębskiego w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

W muzycznej propozycji Witek nie ma jednej głównej melodii, wszystko oparte jest na przeplatających się krótkich motywach. Jak tłumaczy autorka kompozycji – najważniejsze było uchwycenie atmosfery animacji, nie zabrakło jednak zwrócenia szczególnej uwagi na to, by obraz perfekcyjnie współgrał z dźwiękiem.

Film wraz z autorską muzyką zostanie zaprezentowany publiczności po raz pierwszy w ramach gali Festiwalu Animator, 12 lipca 2018 r.

Użyte w artykule zdjęcia: Jazz Poznań - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz