Aglomeracja

Wakacje w Turcji? MSZ przestrzega.

Turcja, meczet w Kayseri  Foto: sxc / Murat Cokal

Poznaniacy chętnie wyjeżdżają na urlop do Turcji. Dla turystów jest to kraj bardzo atrakcyjny, jednak ostatnie wydarzenia spowodowały, że część osób zastanawia się nad wyjazdem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega przed wyjazdami w rejony bezpośrednio zagrożone konfliktem.

W związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim i niestabilną sytuacją również w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji stanowczo zalecamy obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w te regiony kraju – przestrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych – osobom tam przebywającym czasowo rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności.

Wszyscy, którzy przebywają w tych rejonach powinni bezwzględne stosować się do zaleceń tureckich sił porządkowych.

W pozostałej części Turcji niewiele się zmieniło. Władze robią wszystko, by turyści byli bezpieczni i odpoczywali tutaj spokojnie. Nadal jednak nie można wykluczyć zagrożenia atakami terrorystycznymi.

Zalecamy zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych oraz unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, jak również ścisłe stosowanie się do zaleceń władz tureckich i organizatorów pobytów turystycznych – podkreśla Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Turcja – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących - 27.07.2015

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz