POZnań

Wakacje w mieście. Spotkania z Mieszkiem i Dobrawą

Brama Poznania - zajęcia dla dzieci  Foto: Brama Poznania / materiały prasowe

Barwny dywan, niezwykłe postaci, przygody i bardzo stara wyspa pełna opowieści. Czego więcej potrzeba do dobrej zabawy? Na specjalne zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami i wspólne odkrywanie Ostrowa Tumskiego zaprasza Brama Poznania.

Młodym uczestnikom wypraw towarzyszyć nam będą niezwykli bohaterowie zamieszkujący wyspę – postaci legendarne, historyczne, a także zwierzęta. Wspólnie udamy się do świata barwnych opowieści, które pobudzą wyobraźnię dzieci i dorosłych – informuje Natalia Szenrok-Brożyńska z Bramy Poznania.

W trakcie zajęć dzieci zdobędą nowe umiejętności, przydatne do poznawania świata. Dla rodziców zajęcia będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z dziećmi, a także inspiracją do zabawy edukacyjnej, wspierającej ich rozwój.

Zajęcia są bezpłatne i trwają około 45 min. Chęć udziału należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.

7 lipca (sobota) godz. 10:30 i 12:00 – Magiczny Dywan – Skrzynia Mieszka i Dobrawy

Jakie ubrania skrywała skrzynia Dobrawy i Mieszka I? W co się ubierał rybak, a w co wojownik? Zapraszamy na wyprawę do barwnego świata tkanin, faktur i mody. Zajęcia odbywają się w całości w Bramie Poznania. Spotykamy się w holu głównym.

21 lipca (sobota) godz. 10:30 i 12:00 – Magiczny Dywan: Domy, zamki i pałace

Księżniczka Ryksa szuka nowego domu. Z czego może go zbudować? Jaki powinien mieć kształt? Magiczny dywan na jeden dzień staje się ekipą budowlaną! Zapraszamy wszystkich chętnych budowniczych! Zajęcia odbywają się w terenie na Ostrowie Tumskim. Spotykamy się na placu przed katedrą.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek, Brama Poznania / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz