POZnań

W piątek startuje Animator!

Festiwal Animator  Foto: www.kpictures.pl / Animator - materiały prasowe

W piątek w Poznaniu rozpocznie się Festiwal Animator, jedno z największych wydarzeń w świecie animacji, którego rangę potwierdza przywilej kwalifikowania do Oscarów. W trakcie siedmiu festiwalowych dni pokazanych zostanie ponad 300 filmów z całego świata. W konkursie o Grand Prix Animatora – Złotego Pegaza, rywalizować będzie 49 filmów z całego świata.

Tegoroczny festiwal zainauguruje projekt audiowizualny cenionego poznańskiego muzyka Zbigniewa Kozuba i jego zespołu Animatik. Pokaz filmów z muzyką na żywo odbędzie się 6 lipca o godzinie 21:30 w Klubie Festiwalowym. Tym, co wyróżnia projekt WHISPERS — poza muzyką na żywo i projekcją 8 filmów poznańskich animatorów — jest animowany mapping na żywo.

Od pierwszego dnia festiwalu rusza Kino Nocne, czyli animowane seriale dla dorosłych. Codziennie od 6 do 11 lipca o godz. 23:00 w Klubie Festiwalowym pokazywane będą najbardziej kultowe i najnowsze seryjne produkcje animowane dla dorosłych, takie jak Rick & Morty, Super Science Friends, czy serial HBO braci Duplass Animals: Zwierzęta.

Jak co roku w ramach festiwalu odbędą się pokazy najważniejszych filmów z największych międzynarodowych festiwali animacji: Annecy i Ottawy. Kuratorem pokazów z Annecy — najstarszego i największego wydarzenie poświęconego filmowi animowanemu na świecie — jest Yves Nougarède. Pokazy odbędą się 8 i 11 lipca o 20.00 w CK Zamek. Najlepsze z Ottawy 2017 to zbiór filmów krótkometrażowych docenionych przez jury i publiczność podczas 41. MFFA w Ottawie. Kuratorowany przez Chrisa Robinsona pokaz odbędzie się 8 lipca o godz. 18.00 w Kinie Muza na Masztalarskiej.

Animator to nie tylko pokazy

Jak co roku, festiwalowym przeglądom i pokazom towarzyszą warsztaty, wykłady i spotkania. W programie znajdują się warsztaty z compositingu prowadzone przez Studio Platige Image, warsztaty wycinankowych teledysków z Robertem Turło, warsztaty animacji wycinankowej prowadzone przez znanego rumuńskiego twórcę Dana Panaitescu, warsztaty animacji 3D ze studiem SQM, wprowadzenie w tworzenie komiksu z Alecosen Papadatosem. Widzowie mają również szanse uczestniczyć w master classach przygotowanych przez gości Festiwalu.

Więcej informacji na stronie: www.animator-festival.com

Użyte w artykule zdjęcia: www.kpictures.pl / Animator - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz