K U L T U R A

W Starym Browarze jest już lato!

Majówka 2015. Lato w Mieście by Stary Browar (2)  Foto: J. Wittchen

W długi weekend majowy ruszyła akcja „Lato w mieście by Stary Browar”. W parku uruchomiono Letni Punkt Informacyjny, w którym można wypożyczać koce oraz gry, jest bezpłatne WiFi, wystawiono także setki leżaków.

Od lat jest to jedno z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu poznaniaków. Park ma ponad 4 hektary zadbanych trawników z zabytkowym starodrzewem, znajdują się tu ponad 4 kilometry alejek, dziesiątki ławek, a w sezonie letnim pojawiają się setki leżaków.

Majówka 2015. Lato w Mieście by Stary Browar (2) Foto: J. Wittchen

Specjalną wakacyjną ofertę kulinarną w ogródkach przygotowały restauracje. Będzie kuchnia ekologiczna, w duchu street food i slow food. Będzie można także zjeść śniadanie z wypiekanymi na miejscu, świeżymi croissantami i bagietkami, działa też ogródek lodziarni Ghiacci.

Browar przygotował także bezpłatną aplikację z funkcją – Wirtualny Przewodnik, przedstawiającą m.in. niezwykłe historie znajdujących się na terenie centrum dzieł sztuki.

W kolejnych tygodniach w ramach akcji „Lato w mieście by Stary Browar” pojawiać się będą dodatkowe atrakcje i rozrywki. Już od początku czerwca do końca wakacji odbywać się tu będą regularne, cotygodniowe zajęcia sportowe (joga, zumba i ćwiczenia dla przyszłych mam) oraz warsztaty artystyczne dla dzieci i seniorów. Ruszy także wypożyczalnia książek przygotowana przez Bookarest.

Z końcem roku szkolnego rozpocznie się przyciągające setki osób Kino Na Dziedzińcu Sztuki. Nie zabraknie też koncertów czy wydarzeń specjalnych jak Dzień Matki i Dzień Dziecka oraz pikników tematycznych.

Majówka 2015. Lato w Mieście by Stary Browar (1) Foto: J. Wittchen

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz