Sport

W sobotę mistrzostwa brazylijskiego jiu-jitsu TAGA

Ju Jitsu  Foto: wikipedia

W najbliższą sobotę w Tarnowie Podgórnym odbędą się międzynarodowe zawody w brazylijskim jiu-jitsu TAGA.

2 października na matach w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji o zwycięstwo zawalczy kilkuset zawodników z Polski, Czech i USA, wśród których znalazły się takie nazwiska jak Agata Perenc czy Tomasz Narkun.

Agata Perenc jest tegoroczną debiutantką igrzysk olimpijskich w judo oraz wielkokrotną medalistką mistrzostw Polski i pucharów świata, a druga to posiadający czarny pas bjj zawodnik MMA, multi medalista m.in. mistrzostw Polski, Europy ADCC w submission fightingu oraz mistrz KSW w wadze półciężkiej. Tomasz Narkun Multi to medalista mistrzostw Polski i Europy ADCC w submission fightingu z 2012 i 2014 oraz posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Od 2015 międzynarodowy mistrz KSW w wadze półciężkiej.

Pula nagród finansowych dla najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy zwyciężą walcząc w formule GI lub No-Gi w kategoriach adult i elita wynosi 50 tys. zł.

Na godz. 9:00 zaplanowano rozpoczęcie zawodów, które poprowadzi Filip Sadowski – czarny pas bjj, znany z m.in. prowadzenia backstage gal KSW.

Użyte w artykule zdjęcia: wikipedia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz