Lifestyle

W Poznaniu wybiorą najlepsze piwo rzemieślnicze

Mateusz Puślecki i Przemysław Iwanek - szefowie jury  Foto: Targi Powne / materiały prasowe

W Poznaniu podczas Targów Piwnych zostanie wybrane najlepsze piwo i cydr konkursu „Greater Poland” Beer Cup. To konkurs otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy.

Rynek piwa i cydrów w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Zwłaszcza w segmencie mikroproducentów, czyli rzemieślników. Przyjmuje się, że od 2011 roku w Polsce trwa piwna rewolucja, powstają piwa coraz ciekawsze i coraz lepsze, a browary rzemieślnicze przebijają się do świadomości i gustów konsumentów!

„Greater Poland” Beer Cup zorganizowany został by obiektywnie oceniać poziom branży piwnej przez doświadczonych sędziów. Miłośnicy piwa odkrywają i cieszą się szeroką gamą tradycyjnych i nowofalowych stylów, a ich liczba wydaje się być ograniczona jedynie kreatywnością twórców. Sędziowie “Greater Poland” Beer Cup  wybiorą najlepsze piwo i cydr konkursu.

Profesjonalni sędziowie piwa to odpowiednio przeszkoleni i certyfikowani znawcy. Szkoli ich Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i zagraniczna organizacja Beer Judge Certification Program. Ich wiedza jest naprawdę imponująca, a swoje umiejętności wykorzystają do oceny piw i cydrów podzielonych na 27 kategorii. Z każdej wyłonią swoich trzech faworytów, zaś najlepsze piwo i cydr całego konkursu uzyskają tytuły „The Greatest Beer” i „The Greatest Cider”.

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej Gali Finałowej na Poznańskich Targach Piwnych, w dniu 15 listopada 2019.

red. Artur Sęk

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Targi Powne / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz