Aglomeracja

W Poznaniu będzie najgoręcej

Tak wyglądała jedna z ulic w Antoninku po kilku minutach burzy  Foto: fb.com/poznan.antoninek

Tak wyglądała jedna z ulic w Antoninku po kilku minutach burzy Foto: fb.com/poznan.antoninekPoniedziałkowa burza przyniosła wszystkim ulgę po upalnym dniu, ale też wyrządziła nieco szkód. Wielkopolscy strażacy do północy interweniowali blisko 100 razy wyjeżdżając do zalanych piwnic, garaży czy do usuwania złamanych drzew i gałęzi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dzisiaj (8.07) będzie prawdopodobnie jeszcze cieplej niż w poniedziałek. Mogą także pojawić się w naszym fyrtlu burze.

Poznań będzie najgorętszym miastem w Polsce. Temperatura w cieniu dochodzić będzie do 33°C! W miejscach nasłonecznionych będzie ona oczywiście wyższa.

Późnym wieczorem ponownie mogą pojawić się burze, ale opady które będą im towarzyszyć nie będą już raczej tak intensywne jak w poniedziałkowy wieczór.

Od środy temperatura zacznie nieznacznie spadać. Właśnie w środę maksymalnie będzie 30°C, w czwartek 28°C. Prawdopodobnie w te dni przydadzą się parasole.

Podkreślamy, że są to nadal niebezpieczne temperatury dla osób starszych i dzieci oraz osób mających problemy z ciśnieniem. Nawet na chwilę nie zostawiajmy w zamkniętych samochodach dzieci i zwierząt, dla których może to być śmiertelna pułapka.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz