BizNews

W.P.I.P. z nagrodą PIP

Hala magazynowa - wizualizacja  Foto: W.P.I.P.

W.P.I.P., poznańska firma rodzinna, została nagrodzona w konkursie zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP) Buduj Bezpiecznie. To już kolejne wyróżnienie w tym konkursie dla poznańskiego przedsiębiorstwa.

W tegorocznej edycji W.P.I.P, generalny wykonawca hali magazynowej dedykowanej dla branży spożywczej, zajęło II miejsce w tym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy.

Budownictwo jest drugą, po przetwórstwie przemysłowym, branżą, w której najczęściej dochodzi do wypadków przy pracy. Tak wynika z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny. Na szczęście sytuacja ta z roku na rok jest coraz lepsza, choć do ideału nadal dużo brakuje.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 10 budów – informuje Dominika Redlicka z W.P.I.P. – kryteria oceny obejmowały stan przestrzegania przepisów i zasad bhp na budowie, zagospodarowanie i porządek na placu budowy, ocenę stanu wypadkowości, realizację planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a także ocenę ryzyka zawodowego i informowanie o nim pracowników.

Poznańskie przedsiębiorstwo zostało nagrodzone za prowadzoną budowę hali magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową i infrastrukturą towarzyszącą, która powstaje w Poznaniu na Pokrzywnie.

W.P.I.P. jest firmą rodzinną z Poznania, generalnym wykonawcą inwestycji przemysłowych i biurowych. Od 1993 r. przedsiębiorstwo zrealizowało około 250 obiektów na terenie Polski o łącznej powierzchni ponad 970.000 m². W ubiegłym roku wybudowało m.in. największą w Polsce fabrykę druku 3D, w pełni zautomatyzowany zakład produkcyjny czy fabrykę bibuły.

Użyte w artykule zdjęcia: W.P.I.P.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz