Antoninek BizNews

Volkswagen w jeziorze!

Wręczenie nagród w konkursie Niebieskie granty  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Volkswagen Poznań kończy powoli prace związane z modernizacją rzeki Cybiny. Podczas oczyszczania dna rzeki wyciągnięto z wody około 7 ton śmieci! Dzisiaj nad Młyńskim Stawem podsumowano dotychczasowe osiągnięcia, dzięki którym w niedalekiej przyszłości Cybina i stawy będą mogły cieszyć miłośników aktywnego odpoczynku nad wodą.

Michael Kleiß z poznańskiej fabryki Volkswagena podczas spotkania mówił jak ważne są takie działania, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Podkreślił również, że szczególne podziękowania należą się wszystkim pracownikom, którzy brali udział w projekcie.

Prace rozpoczęły się jesienią 2011 roku. Na wyznaczonych odcinkach rzeki wykonano między innymi odmulenie dna. Po raz kolejny okazało się, że nie wszyscy dbają o środowisko naturalne. Z dna Cybiny wyciągnięto między innymi opony, kanapę czy zużyty już sprzęt AGD. Łącznie około 7 ton śmieci!

Najbardziej widoczne dla spacerujących po okolicy osób są wykonane umocnienia pod mostami na ul. Warszawskiej i linii kolejowej Warszawa-Kunowice, oraz przebudowa przepustów, które z uwagi na zbyt małą wydajność powodują częste zatory, a tym samym stwarzają zagrożenie powodziowe dla terenów położonych powyżej tych przepustów. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na przełomie lipca i sierpnia – informuje Piotr Danielewicz z Volkswagena.

Są duże szanse na to, że kosztujące prawie 2.000.000 złotych prace modernizacyjne na Cybinie, spowodują powrót na rzekę kajaków. Dzisiaj krótki spływ po stawie poprowadziła olimpijska medalistka Izabela Dylewska. Jednym z kajaków popłynął Michael Kleiß, któremu ta krótka przygoda bardzo się spodobała.

Dzisiaj zostały również symbolicznie przekazane czeki laureatom konkursu Niebieskie granty. Spośród zgłoszonych 9 projektów, nagrodzono trzy: “Ptasi azyl w zgiełku miasta” Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, „Eko szkoła” autorstwa Szkoły Podstawowej nr 85 w Poznaniu, oraz „Ogródek roślin miododajnych” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kultury Wsi i Rolnictwa.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz