POZnań Stare Miasto

VI festiwal rzeźby lodowej

VI Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu - 10.12.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Po raz szósty Poznań organizuje Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Jest to Nnjwiększa tego typu impreza w Europie przyciągająca do miasta najlepszych rzeźbiarzy lodowych. W weekend 10-11 grudnia reprezentacje siedmiu państw zmierzą się na Starym Rynku w widowiskowych konkurencjach. Festiwal jest częścią Poznańskiego Betlejem.

Szósta edycja festiwalu już w drugi weekend grudnia (10-11.12). W tym czasie na Starym Rynku, reprezentacyjnym punkcie miasta, zobaczyć będzie można na żywo jak powstają niepowtarzalne rzeźby. Imprezę odwiedzają najbardziej utalentowani artyści i mistrzowie świata w rzeźbie lodowej. W Poznaniu pojawią się reprezentacje Kanady, Rosji, Francji, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Serbii oraz Polski.

„Speed Ice Carving” – 10 grudnia, Scena Główna
Najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa. Przyjdź na Stary Rynek i przekonaj się jak szybko powstać może rzeźba lodowa. Kibicuj najlepszym! Powstałe rzeźby (ok. 40 sztuk) udekorują Stary Rynek.

Konkurs Główny – 11 grudnia, Stary Rynek
12 dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb. Swój niepowtarzalny klimat, konkurs zawdzięcza wyjątkowemu urokowi Starego Rynku i atmosferze zbliżających się świąt. Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie już wieczorem drugiego dnia, o godz. 19.00. Projekty nawiązujące do tematu UEFA EURO 2012™ będą premiowane dodatkowymi punktami.
Jeśli pogoda na to pozwoli, to zmrożone dzieła sztuki podziwiać będzie można do zakończenia Poznańskiego Betlejem.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • mam nadzieje ze do jutra przy tej pogodzie postoja i uda sie rzezny zobaczyc 🙂