Aglomeracja

Uwolnij lub przygarnij książkę

książka  Foto: sxc

książka Foto: sxcMole książkowe, entuzjaści słowa pisanego czy też połykacze książek – przed Wami nie lada gratka. Zbliża się Światowy Dzień Książki. W ramach tego wydarzenia, od 12 do 27 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18) trwa akcja  bookcrossingu, czyli uwalniania książek.

Każdy, komu w domu zalegają na półkach przeczytane i nieponiszczone książki, będzie je mógł przynieść w terminie do 27 kwietnia, do pokoju 227 (II piętro) Starostwa Powiatowego w Poznaniu.  Niezależnie od ilości przyniesionych książek i wizyt związanych z akcją, na jednego darczyńcę będzie przypadał jeden gadżet z logo Powiatu Poznańskiego.

Już w poniedziałek (23.04) w wyznaczonym miejscu, na teranie Starostwa „uwolnimy wcześniej zebrane książki”. Stoisko zostanie opatrzone informacją, o tym, że każdy może wziąć za darmo książkę do domu i po jej przeczytaniu powinien ją przekazać dalej zgodnie z zasadą bookcrossingu. Akcja potrwa do 27 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy!

A oto krótki opis dotyczący bookcrossingu:

Bookcrossing (inaczej nazywana uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książkokrążeniem) – idea nieodpłatnego przekazywania książek, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym, wyznaczonym do tego miejscu.

Książki mogą być też zostawiane w przypadkowych miejscach jak tramwaj, ulica, uczelnia itd. Wtedy książki opatrzone są stosowną informacją, takiej na przykład treści:

Cześć, jestem uwolnioną książką, jeśli chcesz, to weź mnie ze sobą, jestem  za darmo oraz krótką informacją o bookcrossingu.

Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

bookcrossing

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz