Aglomeracja

Uwaga! Może być ślisko!

Oblodzona droga w Antoninku  Foto: facebook.com/poznan.antoninek

Oblodzona droga w Antoninku Foto: facebook.com/poznan.antoninekNajbliższa noc i poniedziałkowy poranek może przynieść opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Przy temperaturze w okolicach zera stopni może oznaczać bardzo trudne warunki na drogach!

Przed trudnymi warunkami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przewiduje się wystąpienie słabych opadów śniegu i śniegu z deszczem przechodzących w opady deszczu, przejściowo marznącego deszczu powodującego gołoledź – informuje Przemysław Szrama, dyżurny synoptyk z IMGW – najwcześniej opady wystąpią na zachodzie i będą przemieszczać się na wschód województwa.

Sytuacja taka może mieć miejsce od godzin wieczornych w niedzielę i trwać będzie prawdopodobnie do poniedziałkowego poranka. Pierwszy dzień po feriach może być zatem bardzo trudny dla kierowców. Oprócz wzmożonego ruchu, trzeba będzie się liczyć ze śliskimi drogami w całej naszej aglomeracji.

Uważać także powinni piesi. Nie wszystkie chodniki są bowiem odśnieżane i posypywane. Oby chirurdzy nie mieli w poniedziałek zbyt dużo pracy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz