Aglomeracja

Szlachetna paczka – dziękujemy!

Szlachetna paczka  Foto: facebook

Prawie 1000 wielkopolskich rodzin obdarowanych zostało na święta szlachetną paczką. W realizację projektu włączyło się kilkaset młodych ludzi. To kolejny rekord i mądra pomoc!

W całej Polsce 7 800 wolontariuszy w 432 rejonach w przedświąteczny grudniowy weekend dostarczyło do potrzebujących rodzin pomoc o łącznej wartości 22,5 mln zł. W województwie wielkopolskim w mądrą pomoc zaangażowało się 575 wolontariuszy. To kolejny rekord w historii projektu. Mądrą pomoc, odpowiadającą na konkretne potrzeby rodzin, przekazało łącznie 225 tys. darczyńców, którzy bezpośrednio pomogli 13 225 rodzinom z całej Polski, w tym prawie 1 000 rodzin z Wielkopolski.

– Osiągnęliśmy kolejny sukces, zarówno w skali kraju, jak i naszego regionu – informuje Łukasz Czapliński, rzecznik projektu w woj. wielkopolskim i zachodniopomorskim. – Zdecydowanie mamy powód do świętowania.

Szlachetna paczka Foto: facebook

Gala Wojewódzka jest doskonałą okazją do podziękowania wszystkim, którzy współtworzyli PACZKĘ w 2012 r. –– Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, bez których nie osiągnęlibyśmy tak wiele – patronom honorowym, firmom i mediom. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy rzetelnie i mądrze pośredniczyli w pomocy rodzinom włączanym przez nich do projektu. Jesteśmy z nich bardzo dumni! – mówi Sylwia Budasz, Koordynatorka Wojewódzka Projektu

Na sobotniej gali w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego przewidziano takie atrakcje jak koncert rockowego zespołu Cuba de Zoo oraz tort, będący zwieńczeniem uroczystego wydarzenia.

Hasło SZLACHETNEJ PACZKI 2012 – „ZOSTAŃ BOHATEREM I ZMIENIAJ ŚWIAT NA LEPSZE” – było zachętą do wyjścia z tłumu, by zmieniać otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowaniu się na rzecz innych. – Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca projektu. – Chodzi o to, by przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami! – zachęca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz