Aglomeracja

Uwaga – może być bardzo ślisko!

Śliskie ulice w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Po mroźnej nocy i sobotnim poranku, gdy termometry wskazywały około -10°C, możemy mieć bardzo śliską noc na drogacg z soboty na niedzielę.

Jeśli sprawdzą się prognozy może słabo, a miejscami umiarkowanie padać marznący deszcz i mżawka. Mogą one powodować gołoledź. Opady nadejdą do nas z zachodu i wędrować będą na wschód.

W nocy z soboty na niedzielę będzie około -2°Marznący deszcz może pojawić się po godzinie 18:00 i padać do około 2:00 w nocy. Po tej godzinie temperatura powinna zacząć rosnąć. W niedzielę maksymalnie będzie około 2°C. Przydadzą się też prawdopodobnie parasole, zwłaszcza przed południem.

Takie warunki będą niebezpieczne zwłaszcza na drogach. Marznący deszcz może tworzyć cienką warstwę lodu. Droga będzie wyglądała na bezpieczną, ale może zamienić się w ligawkę. Jadąc, szczególnie w nocy, zachowajmy szczególną uwagę i nie przesadzajmy z prędkością.

Po takiej nocy z opadami marznącego deszczu śliskie także mogą być chodniki. Właściciele domków i osoby administrujące na osiedlach powinni wstać nieco wcześniej, by ewentualnie posypać chodnik piaskiem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz