Aglomeracja

Uwaga – będzie upał!

Kurtyny wodne - doskonała ochłoda!  Foto: lepszyPOZNANA.pl / ag

Kurtyny wodne - doskonała ochłoda! Foto: lepszyPOZNANA.pl / agŚroda w Wielkopolsce może być bardzo upalna! – ostrzegają meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Podobnie może być również w czwartek. Upały mają się zacząć w środę około godziny 12:00. Przez dwa kolejne dni temperatura może sięgać nawet 33 stopni.

Jutro również trzeba się liczyć z burzami, które nadciągnąć mogą nad nasz fyrtel wieczorem.

Tak wysokie temperatury mogą być niebezpieczne nie tylko dla osób starszych, ale także dla najmłodszych mieszkańców Aglomeracji Poznańskiej. Warto zatem wychodząc z domu zabrać ze sobą butelkę wody mineralnej.

Jeśli prognozy się sprawdzą powinny zostać ponownie uruchomione kurtyny wodne, dzięki którym łatwiej będzie znieść upał. Są one rozstawiane w czterech miejscach Poznania między innymi na ulicy Półwiejskiej oraz na Placu Wolności.

Nawet na chwilę nie wolno zostawiać w samochodach dzieci! Przy tak wysokiej temperaturze na zewnątrz, nasz pojazd bardzo szybko może się nagrzać. W środku mogą panować zabójcze dla małych dzieci temperatury. Przypięte do fotelika nie będą mogły wydostać się z tej potencjalnie śmiertelnej pułapki.

To samo dotyczy pozostawiania w samochodach zwierzaków. Lekko uchylone okna to zbyt mało.

Jeśli zauważycie pozostawione w samochodzie dziecko bądź zwierzaka warto powiadomić Straż Miejską. Całodobowy, bezpłatny telefon do straży miejskiej to 986. Można także zadzwonić do oficera dyżurnego: 61 878 52 18. Osoby niesłyszące mogą wysłać sms: 606 986 986.

Kurtyny wodne - doskonała ochłoda! Foto: lepszyPOZNANA.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz