POZnań

Utrudnienia komunikacyjne na 11 listopada

rondo Kaponiera, MPK, tramwaj  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
default

W sobotę, 11 listopada będziemy świętować Imieniny Ulicy Święty Marcin. Aby ułatwić dojazd do centrum, w godz. od 12:00 do 22:00 wzmocnione zostaną linie tramwajowe numer 13 (kursy co 5 minut) oraz 16 i 17 (kursy co 10 minut). Tego dnia zmodyfikowane zostaną również trasy kilku linii tramwajowych i autobusowych z uwagi na Bieg Niepodległości. W rejonie wydarzeń wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Obie imprezy wymuszają zmiany w organizacji ruchu – zamknięte zostaną: aleja Niepodległości – od ul. Święty Marcin do ul. Libelta oraz ulica Grunwaldzka.

Zamknięcie al. Niepodległości wpłynie na zmiany tras linii autobusowych (przez cały dzień) nr 163, 168, 169, 171 i 212 oraz linii tramwajowej nr 16.

Linia nr 16 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg

Os. SOBIESKIEGO – trasa PST – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Towarowa – most Dworcowy – Roosevelta – PST – OS. SOBIESKIEGO

Linie nr 163, 168 i 169 – autobusy będą kursować objazdem  ulicami: Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach)

Linia nr 171 – autobusy będą kursować objazdem  ulicami: Święty Marcin, Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach)

Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą (w obu kierunkach) na przystankach Most Teatralny (na jezdni, nie na torowisku) oraz na tymczasowym przystanku Urząd Wojewódzki na al. Niepodległości (po skręcie w lewo z ul. Libelta).

Linie nr 212 i 222 – zmiana trasy przejazdu w noce z 10/11 listopada i 11/12 listopada

Autobusy kursować będą objazdem ulicami: Towarowa – Składowa – al. Niepodległości – Św. Marcin – Rondo Kaponiera (z wjazdem na przystanki tramwajowe).

Z kolei zamknięcie dla ruchu ulicy Grunwaldzkiej wpłynie na zmiany tras linii tramwajowych nr 3, 6 i 15 (od pierwszych kursów do około godz. 16:00) oraz linii autobusowej nr 193 (w godz. od około 10:00 do 16:00).

Linia nr 3 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg

BŁAŻEJA -… – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Linia nr 6 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg

MIŁOSTOWO -… – Matyi – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 15 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg

OS. SOBIESKIEGO -… – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 193 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg:                                                                                             

OS. SOBIESKIEGO -… – Bułgarska – Jugosłowiańska – Taczanowskiego – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM

Czasowe zmiany w organizacji ruchu

Imieniny Ulicy Święty Marcin. 11 listopada ulicą Święty Marcin, na odcinku od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości i pl. Mickiewicza, przejdzie parada. W związku z tym na powyższym fragmencie ul. Święty Marcin oraz na ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry 10 listopada od godz. 22:00 i 11 listopada obowiązywać będzie zakaz parkowania (pozostawione pojazdy zostaną odholowane). Z miejsc objętych zakazami postoju kierowcy powinni wcześniej usunąć samochody. 

Na czas budowy i demontażu infrastruktury oraz w trakcie Kiermaszu Rogala od 10 listopada od godz. 23:00 do 12 listopada do godz. 6:00 zamknięte będą al. Niepodległości od ul. Święty Marcin do ul. Fredry oraz ulica Święty Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki.

Na czas formowania się i przemarszu parady od godz. 11:00 do 16:00 częściowo lub całkowicie zamykane i nadzorowane przez funkcjonariuszy będą:

  • al. Niepodległości od ul. Taylora do ul. Fredry;
  • ul. Święty Marcin od Al. Marcinkowskiego do ul. Dworcowej;
  • ul. Piekary od ul. Święty Marcin do ul. Ogrodowej;
  • ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry.

Na czas przemarszu parady, tj. od ok. godz. 12:30 do ok. 14:30, zamknięty będzie ruch pojazdów na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Święty Marcin. Objazd zamkniętych odcinków ulic w rejonie parady wyznaczono ulicami: Matyi, Roosevelta i Libelta.

11 listopada wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie parady. Ruch autobusów i tramwajów zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu, a pojazdy przepuszczane będą w miarę możliwości przez śluzy w poprzek trasy przez funkcjonariuszy policji i Nadzoru Ruchu MPK.

Bieg Niepodległości. 11 listopada o godz. 11:11 rozpocznie się Bieg Niepodległości. Licząca 10 km trasa rozpoczyna się na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich i prowadzi ul. Grunwaldzką (jezdnia północna), przez skrzyżowanie ul. Cmentarnej i Wieruszowskiej (nawrotka), następnie ul. Grunwaldzką (jezdnia południowa) do mety przy MTP. Szczegółowe informacje na temat utrudnień w ruchu można uzyskać na stronie biegniepodległości.pl oraz pod nr infolinii 725 590 950.

Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Utrudnień w ruchu  można spodziewać się od godz. 10:30 do 14:00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajów i autobusów zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez policję i Nadzór Ruchu MPK. Poza śluzami nie będzie możliwości wjazdu na biegowy odcinek ul. Grunwaldzkiej z ulic bocznych i innych wjazdów.

W związku z przygotowaniami do biegu odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga będzie zamknięty dla ruchu od piątku, 10 listopada od godz. 23:30, a dla parkowania od godz. 18:00 do czasu zakończenia biegu i przywrócenia stałej organizacji ruchu (maksymalnie do 16:00). Z miejsc objętych zakazami postoju kierowcy powinni wcześniej usunąć pojazdy. Alternatywny dojazd do centrum miasta od strony południowo-zachodniej ulicami: Bukowską lub Głogowską.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz