POZnań

Uniwersytet Ekonomiczny zdobywa palmy!

Nagrody dla Uniwersytetu Ekonomicznego  Foto: materiały prasowe

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Excellen Business School” w międzynarodowym rankingu Eduniversal.

Nagrody dla Uniwersytetu Ekonomicznego Foto: materiały prasoweRankingi Eduniversal są prowadzone od siedmiu lat. W największym z nich porównywanych jest tysiąc uczelni biznesowych ze 154 krajów. Miejsca w tym rankingu przyznawane są w podziale na regiony geograficzne. Do regionu „Europa Wschodnia” przyporządkowano 81 uczelni z 21 krajów, w tym 12 uczelni z Polski.

Uczelnie zgłoszone do rankingu dzielone są na pięć kategorii – każdej z nich przyporządkowano od jednej do pięciu „palm”. Liczba palm wskazuje na zakres międzynarodowego wpływu uczelni z danej kategorii. O miejscu zajmowanym w ramach danej kategorii przez poszczególne uczelnie decydują rekomendacje dziekanów.

Poznańska uczelnia okazała się w tym roku najlepszą polską szkołą w kategorii 3 palm. Zarekomendowało go znacznie więcej uczelni niż przed rokiem (wtedy UEP zajął drugie miejsce).

Eduniversal prowadzi również rankingi, w których ocenia 4 tysiące programów studiów magisterskich oraz studiów MBA. Tu podstawowymi kryteriami są reputacja danego programu, satysfakcja studentów oraz zarobki absolwentów w pierwszym miejscu pracy po ukończeniu studiów. W tym rankingu Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu również odniósł sukces: na listach najlepszych programów znalazło się aż 14 programów studiów na UEP. Takim wynikiem nie może się poszczycić żadna inna polska uczelnia.

Uniwersytet Ekonomiczny

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz