Aglomeracja

Ukrywał się 15 lat, wpadł przy kradzieży

Policja - patrol pieszy  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu na Starym Mieście w Poznaniu, zatrzymali 55-latka, który od blisko 15 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów, jednak doskonale nauczył się podawać dane osobowe innych osób. To jednak nie wystarczyło do uniknięcia odpowiedzialności.

Policjanci zostali wysłani na interwencję do kradzieży sklepowej. Na miejscu personel przekazał im mężczyznę przyłapanego na kradzieży towaru o wartości 250 złotych. Nie posiadał przy sobie dokumentów tożsamości lecz bardzo chętnie podał ustnie swoje dane, czyli imię, nazwisko, imię i panieńskie nazwisko matki. Wszystkie rzeczy się zgadzały. Jednak mężczyzna miał pecha, ponieważ policjanci korzystali podczas sprawdzenia z przenośnego terminala.

Zdjęcie, które tam zobaczyli, nie za bardzo przypominało człowieka którego mieli przed sobą. 55-latek próbował jeszcze podawać personalia innych osób, jednak w końcu dał za wygraną i podał swoje prawdziwe dane. Powodem takiego zachowania był fakt, że ten człowiek od 15 lat był poszukiwany przez różne sądy i prokuratury w całym kraju, w związku z oszustwami, których miał się dopuścić. Trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce będzie miał okazję wyjaśnić wszystko przed sądem – tłumaczy Maciej Święcichowski z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz