POZnań

Uczniowie ranni w wypadku autokaru w Niemczech

Dwie osoby zginęły a czternaście zostało rannych podczas wypadku autokaru wiozącego uczniów z Poznania do Londynu. Do wypadku doszło na autostradzie A10 w pobliżu Poczdamu w nocy. Stan licealistów jest dość dobry.

Wypadek poznańskich licealistów pod Poczdamem Foto: http://meetingpoint-brandenburg.de/

Autokar z poznaniakami zatrzymał się w korku na autostradzie i wtedy w jego tył wjechała ciężarówka. Kierowca TIR-a  na polskich rejestracjach zginął na miejscu– mówił stacji TNV24 właściciel autokaru Kamil Witkowski. Zginął również zmiennik kierowcy jadący TIRem.

Do szpitala trafiło 14 osób podróżujących autokarem. Jedną z ciężej rannych osób jest kierowca prowadzący autokar. Sami gimnazjaliści i ich opiekunowie na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń.

Wypadek poznańskich licealistów pod Poczdamem Foto: bild.de

Autokarem podróżowało 61 osób, w tym 54 uczniów i 4 nauczycieli. Gimnazjaliści, którzy nie wymagali opieki medycznej czekają w tej chwili w pobliskiej szkole. Całą grupą opiekuje się polski konsul. Wkrótce na miejsce przyjedzie drugi autokar. Każdy będzie mógł zdecydować czy kontynuować jazdę do Londynu, czy wracać do Poznania.

W tej chwili (około 8:00) pod opieką lekarzy przebywa jeszcze 6 pasażerów poznańskiego autokaru.

Austrostrada A10 w kierunku Hamburga jest całkowicie zablokowana. Trzeba się liczyć, że będzie tak przez kilka godzin.

Wszyscy uczniowie poznańskiego gimnazjum, uczestniczący w dzisiejszym wypadku autokarowym pod Poczdamem, wracają do Poznania – poinformował po południu Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – szpital opuściły już hospitalizowane ostatnie dwie osoby przebywające na obserwacji, grupa 54 uczniów wróci dziś do Poznania w godzinach wieczornych.

Wypadek poznańskich licealistów pod Poczdamem Foto: bild.de

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz